Monster Energy: Britský jezdec Tai Woffinden získal v Praze zlato a vyhrál svůj vůbec první Speedway Grand Prix

24/05/2013 MONSTER, Press -

Velké překvapení zažil Stadion Markéta při závodu Speedway Grand Prix v sobotu 18. května, do jehož čela se dostal mladý brits ký jezdec Tai Woffinden a Rus Emil Sayfutdino, který ačkoli byl diskvalifikovaný, předvedl, že patří mezi lídry poháru.

Tai Woffinden bojoval ve finále především s Emilem Sayfutdinovem – Tai na vnitřní straně, Sayfutdinov vedle něj. Dva největší talenty si chtěli dojet pro zlato. Ale Sayfutdinov, vítěz posledních dvou tour, ztratil nervy a dotkl se na startovní čáře pásky. Čekalo ho automatické vyloučení, což pro Woffindena znamenalo boj s Nicki Pedersenem a Krzysztofem Kasprzakem. Nicki Pedersen v poslední rozjížďce upadl, takže do cílové roviny dojel první Tai Woffinden a druhý Polák Krzysztof Kasprzak.

Neuvěřitelnou vůli projevil právě Nick Pedersen, který jel závod i přes nekonečné bolesti ruky, kterou si zlomil na minulém závodu SPG v Göteborgu. S třetím místem z pražského SGP si poskočil na průběžné čtvrté místo a stále si tak drží možnost zvítězit v celém seriálu. Vítěz minulé SGP Tomasz Gollob spadl z prvního místa na páté, mistr světa Chris Holder vybojoval důležitých sedm bodů a tím si stále drží svou průběžnou šestou příčku. Gregu Hancockokovi uniklo semifinále, je tak stále bodově na průběžné osmé pozice, ale slibuje, že si ve střední části sezony polepší. Antonio Lindback se také pomalu dostává do formy.

Závod nevyšel českým jezdcům, kteří obsadili patnáctou a šestnáctou příčku. Aleš Dryml, náhrada za zraněného Monster jezdce Darcyho Warda, sice předjel Tomasze Golloba, ale nasbíral jen tři body a skončil patnáctý. Divoká karta Josef Franc si připsal ještě o bod méně a patří mu šestnáctá pozice.

Další zastávkou SGP je Cardiff Millenium Stadion ve Walesu, kde bude za účasti až 45.000 fanoušků opravdu skvělá atmosféra. V loňském roce zde Monster jezdec Chris Holder zaútočil na vítězství.

Czech Republic Grand Prix Result:
1 – Tai Woffinden (19 points)
2 – Krzysztof Kasprzak (12 points)
3 – Nicki Pedersen (10 points)
4 – Emil Sayfutdinov (17 points)

Series Top Ten:

1 – Emil Sayfutdinov (55 points)
2 – Tai Woffinden (54 points)
3 – Jarek Hampel (46 points)
4 – Nicki Pedersen (44 points)
5 – Tomasz Gollob (43 points)
6 – Chris Holder (40 points)
7 – Matej Zagar (38 points)
8 – Greg Hancock (34 points)
9 – Niels-Kristian Iversen (33 points)
10 – Fredrik Lindgren (28 points)

Více informací najdete na http://www.monsterenergy.com/cz/cs/sports/speedway/#!.

FOTO ke stažení: http://we.tl/Uan2ncAuiK.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
19/5/2013 Speedway GP – TZ DOC