STIHL TIMBERSPORTS: Martin Komárek, český tým a nadějný mladíček Martin Roušal, to jsou naděje pro nadcházející mistrovství světa v dřevorubeckém sportu STIHL TIMBERSPORTS, které poprvé zavítá do Holandska

24/08/2011 Press, STIHL -

Praha – 24. srpna – Již 7. ročník mistrovství světa oblíbeného sportu STIHL TIMBERSPORTS se bude konat 3. a 4. září v krásném prostředí v nizozemském Roermondu. Celkem přes 100 sportovců z 22 zemí bude měřit své schopnosti v souladu s mottem: Síla rozhoduje, přesnost vítězí. Naším hlavním bojovníkem bude vicemistr světa Martin Komárek, ale také štafeta českého týmu a nejmladší účastník STIHL TIMBERSPORTS v ČR Martin Roušal. Nebude chybět ani nejlepší současný sportovní dřevorubec planety a obhájce titulu Jason Wynyard, který svou neuvěřitelnou sílu nedávno ukázal na mistrovství ČR v Mikulově.

Finalisté budou závodit v šesti disciplínách: Standing Chop (přesekávání stojícího kmene), Stock Saw (řezání klasickou motorovou pilou), Single Buck (řezání ruční pilou), Underhand Chop (přesekávání ležícího kmene), Springboard (přesekávání kmene z prkna ve výšce) a Hot Saw (řezání motorovou pilou s extrémně silným motorem). Vítězem se stane nejvšestrannější závodník, který získá v součtu nejvíce bodů za pořadí v jednotlivých disciplínách.

Martin Komárek, současný držitel světového rekordu v disciplíně STIHL Stock Saw, několikanásobný mistr Evropy a úřadující bronzový medailista z MS 2010, se na další dřevorubecké klání velmi těší. „Jsem osobně velmi rád, že se mohu zúčastnit dalšího mistrovství světa, přestože mi vyvstaly zdravotní problémy s kolenem po nedávné operaci menisku. Přece jen už mám leccos za sebou, ale vrcholové období v tomto sportu se pohybuje kolem čtyřicítky, takže i proto se stále nevzdávám a fyzicky i psychicky se připravuji na opravdu těsné souboje s především zámořskými závodníky, kteří mají stále lepší výsledky. Můj cíl je podat lepší výkon v disciplíně Underhand chop, která mi poslední dobou příliš nesvědčí, a samozřejmě nezranit se,“ říká Martin Komárek.

Na mistrovství světa bude také závodit česká elita v soutěži družstev. Náš tým nastoupí ve složení Martin Komárek (tradičně Standing Chop), Jan Svoboda (Single Buck), Karel Diviš (Underhand Chop) a Leoš Klíma (Stock Saw). Pátým náhradníkem je Jan Wawrů. V individuálním závodě se představí Martin Komárek. Martin Roušal se dostal do prestižního rookie týmu, který se skládá z pěti nejnadějnějších borců do 25 let. Do týmu se probojoval jako vítěz kvalifikačního závodu v Německu. S dřevorubeckým sportem začal v roce 2007 a hned rok nato se po absolvování kempu začlenil do užší špičky českých dřevorubců.

Martin Komárek dále dodává: „Věřím, že letos to bude velmi zajímavá a napínavá soutěž především proto, že jako jedna z mála zemí máme dohromady tři želízka v ohni. Kromě soutěže družstev se těším na rookie tým, kde máme mladého, ale velmi nadějného dřevorubce Martina Roušala. Vzhledem k vyrovnaným výkonům jak zámořských závodníků, tak i těch evropských, to bude opravdu pěkná podívaná.“

Více informací o tomto sportu naleznete na webových stránkách www.timbersports.cz.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
24/8/2011 STIHL TIMBERSPORTS MS 2011 – TZ DOC
24/8/2011 STIHL TIMBERSPORTS MS 2011 – fotky ZIP

Vstup do diskuze