Kitesport: Upusťte uzdu adrenalinu a zkroťte draka při kurzech kiteboardingu s Kitesportem

28/06/2011 Kitesport, Press -

Neváhejte tento sport sami vyzkoušet. Rádi pro Vás připravíme speciální kurz přesně na míru Vašim mediálním požadavkům a vrtochům.

Ovládněte draka nad hlavou, využijte síly větru a nechte se prohánět po vodní hladině. Jakmile ochutnáte tuto nepoznanou dávku adrenalinu, zcela jistě kitování propadnete. Přestože je tento nový sport někdy označován jako adrenalinový, tak je opravdu pro každého, nezáleží na věku, ani na pohlaví. Můžete si užít kouzlo rychlé jízdy, jen tak se vozit nebo se nechat katapultovat do výšin a věnovat se náročným freestylovým trikům a parádičkám.

Kurzy kitování pořádá Kitesport, jedna z nejstarších a nejprestižnějších kitových škol, která opravdu dbá na bezpečnost a správné postupy výuky, které jsou mnohdy opomíjeny. Kurzy probíhají ideálně na německé Rujaně ve Wieku nebo také na Lipně v Černé v Pošumaví v kite základně v kempu Lipno.

Kiteboarding na Rujaně
Znovu objevený ostrov Rujana nabízí naprosto ideální možnosti pro začátky s kiteboardingem. Mělká voda, stálý vítr, bezpečná pláž pro start a přistání draků. Wiek je malá vesnička, kde najdete ubytování jak v příjemném rodinném kempu, tak i v soukromých apartmánech nebo penzionech.

Doporučujeme při cestě na Rujanu využít nabídky Českých drah, která nabízí cestu jen za 975 Kč. Vlakem pohodlně a především ekologicky (vždyť kiteboarding je právě o souznění s přírodními živly) až do Bergenu na Rujanu, odkud je to jen kousek do Wieku (je možné domluvit svoz). A aby toho nebylo málo, jelikož je Kitesport partnerem Českých drah, tak každý, kdo vyrazí na Rujanu vlakem, má slevu 15% na jakýkoliv kurz. Cesta autem je také velmi příjemná, protože kromě několika málo kilometrů vede pouze po dálnici a do cíle se dá urazit v pohodlném tempu za 6 hodin. Rujana nabízí i plno aktivit pro další spolucestující, nebo i v situaci, kdy nepřeje vítr. Je možné navštívit nedaleký vodní vlek pro wake, kde se dá potrénovat jízda na prkně. Ostrov nabízí několik přírodních rezervací, nádherné pláže, nekonečné cyklostezky a plno pamětihodností.

Neomezené sportování na Lipně
Třebaže pro začátky nejsou v Čechách ideální podmínky především kvůli hluboké vodě a nestálému větru, tak Lipno je určitě dobrou alternativou. Prostorná pláž, záchranný člun a startovací molo výuku velmi zpříjemní. Lipenská základna má opravdu hodně vybavenou půjčovnu Alzarent všemožných hraček pro ukrácení dlouhé chvíle, pokud nepřejí větrné podmínky. Velmi zajímavou alternativou, pokud fouká méně, je katamarán, který pojme až tři dospělé. Ten zvládne po krátké instruktáži řídit opravdu každý. Poslouží jako výborné plavidlo k prozkoumání okolních zátok a zákoutí. Při silnějším větru poskytne dostatek adrenalinové zábavy. V nabídce k zapůjčení je třeba i elektro skate, skike (brusle na klasické boty s hůlkami), jachta s kapitánem, windsurf, aquaskipper, vybavení na landkite (jízda s drakem na souši) apod.

Ubytování je možné jak přímo v kempu ve stanu apod., tak i v bungalovech, které jsou součástí kempu. I tady platí, že kdo cestuje vlakem nebo vlastní In-kartu, má automaticky slevu 20% na ubytování v kempu Lipno Jestřábí I nebo na jakýkoliv kurz či půjčovné.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
27/6/2011 Kitesport – TZ DOC
27/6/2011 Kitesport – fotky ZIP

Vstup do diskuze