LIPNO ICE MARATHON: Unikátní Lipno Ice Marathon se blíží a organizátoři hlásí: „Lipno se pokrylo ledem a první tréninky jsou za námi!“

26/01/2016 Lipno ICE MARATHON, Press -

O víkendu 23. – 24. ledna se Lipno konečně pokrylo souvislou vrstvou ledu bezpečnou pro pohyb osob. Organizátoři tohoto závodu spolu s dobrovolníky a dalšími sportovci vyrazili na led vyzkoušet jeho vlastnosti a svou fyzičku. „Víkend byl krásně ledový, otestovali jsme trať a parádně si zasportovali,“ chválí si mrazivé počasí ředitelka závodu Adéla Černá.

„V pátek krátce po poledni jsme již netrpělivě podupávali na břehu a čekali na výsledek měření, abychom si byli jisti, že na led můžeme bezpečně vstoupit. Už ve čtvrtek nám ale bylo jasné, že pokud se nízké teploty udrží (přes noc bylo až -21,5°C) užijeme si nádherný led již o víkendu,“ popisuje svou páteční nedočkavost Černá.
Během odpoledne organizátoři závodu vstupovali na led již s klidným svědomím, jelikož tloušťka ledu se blížila oněm hraničním 10 cm bezpečným pro pohyb osob. Led je aktuálně pokrytý vrstvou sněhu, ale jeho kvalita je v místě startu v kempu Jestřábí prvotřídní. Je tmavý, silný, bez puklin a bublin.

V sobotu se na ledové ploše konal dokonce první závod ledových jachet a podmínky si jachtaři nemohli vynachválit. Do tréninku se zapojili i vyznavači kitingu, kteří budou startovat v kategorii Freestyle. Možnosti zaběhat si na ledě využilo i několik atletů.

„Terén jsme zmapovali až do místa otočky půlmaratonu – k Lojzovým Pasekám. Led je souvislý, hladký a pevný,“ komentoval stav tratě jeden z hlavních organizátorů tohoto jedinečného ledového podniku. „V neděli jsme obuli ještě nordické brusle a zkusili trať projet znova. Jedním slovem paráda, zkrátka přijeďte a zatrénujte si s námi. Rozjet se po tak velké ledové ploše naprosto bez omezení nebo běžet v místech, kam se sotva dostanete i v létě, to je paráda. Něco podobného jinde nezažijete,“ zve na tréninky na ledu ředitelka závodu.

Bohatý doprovodný program pro celou rodinu

Pokud nepatříte zrovna mezi maratonské běžce, nevadí, organizátoři závodu mysleli i na fanoušky a rodiny všech závodících sportovců a vyznavačů ledových aktivit. V den závodu je pro ně připraven bohatý doprovodný program. Ptáte-li se, zda bude taková sobota atraktivní i pro vaše ratolesti, pak věřte, že rozhodně ano. I na ty nejmenší se tým Lipno Ice Marathonu připravil a má jim co nabídnout. Pozorovat běžce a freestylery, jak si poradí s tratí, bude rozhodně zajímavé, a i kdybyste nechtěli strávit celý den u jezera, výlet se Vám rozhodně vyplatí. Šumavská příroda a čerstvý vzduch mají rozhodně blahodárný vliv na zdraví.
Netroufáte si na maratonskou nebo půlmaratonskou vzdálenost, ale rádi byste si vyzkoušeli běh po ledě? „Přijeďte a vyzkoušejte si běh po zamrzlé vodní hladině. Na pláži Windy Point, kde bude probíhat doprovodný program závodu, si budete moci vyzkoušet nejen to, ale i spoustu dalších ledových aktivit,“ láká i ty poslední váhavce Černá.

www.icemarathon.cz

LIPNOMARATON_logo-1

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
26/01/2016 Lipno ICE MARATHON – TZ DOC
26/01/2016 LIM – první trénink – fotky s logem ZIP
26/01/2016 LIM – první trénink – fotky bez loga ZIP