Brit: Krmiva značky Brit budou nově skladována v centrálním skladu Rudná

09/06/2013 Press, VAFO Brit -

Společnost VAFO PRAHA, český výrobce krmiv značky Brit, zřizuje nový centrální sklad svých produktů v těsné blízkosti šesti kilometrů od své centrální fabriky v Chrášťanech u Prahy. Ten bude v logistickém parku Business Park Rudná, kde si firma pronajala skladovací prostory s kancelářským zázemím o celkové velikosti 12 tisíc metrů čtverečních. Provoz na ploše 8 tisíc čtverečních metrů spouští už od června letošního roku, v budoucnu užívanou plochu rozšíří o další 4 tisíce metrů.

„Naši produkci, která směřuje do 45 zemí celého světa, zajišťují ji tři moderní české závody. V nejbližší dostupnosti centrální fabriky v Chrášťanech jsme se rozhodli využít skladovacích prostor s velkou kapacitou, abychom zlepšili logistické služby pro naše zákazníky,“ uvádí Pavel Bouška, jednatel společnosti VAFO PRAHA. Zároveň dodává, že z důvodu variabilní reakce na tržní změny, se před koupí společnost rozhodla pro dlouhodobý pronájem prostorů.

Vlastníkem logistického areálu Business Park Rudná je developer Heitman. Domluvený pronájem haly společností VAFO PRAHA je pro areál největší letošní logistickou transakcí. „Jedná se o významný obchod, který významně ovlivní podíl volných ploch k pronájmu na Praze – západ. Ten se dlouho pohyboval nad deseti procenty, nyní klesá pod tuto hranici. To může developery motivovat k nové výstavbě,” uvádí Laurent Jechoux z průmyslového týmu Cushman & Wakefield.

Areál v Rudné bude sloužit jako centrální sklad pro všechny tři výrobní provozy společnosti na území České repubilky. „Diskutovaná jednotka byla nějakou dobu prázdná. Podařilo se nám vyjednat cenu za pronájem, která je přijatelná pro obě strany,” dodává k obchodu Laurent Jechoux.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
9/6/2013 Nový sklad Brit – TZ DOC
9/6/2013 Ilustrační fotografie ZIP