BRIT: SKVĚLÉ PRO PSY, ŠETRNÉ K ZEMI. BRIT SERVÍRUJE NOVÉ PAMLSKY S HMYZEM

19/07/2021 Press -

Ochrana životního prostředí je celospolečenské téma, které nabývá na stále větším významu. A nemíjí ani chovatele. Ti se při výběru krmiva řídí především funkčností jednotlivých dobrot, jejich volbu však začíná postupně ovlivňovat právě udržitelnost. Nové pamlsky pro psy Brit Crunchy Snack oba tyto požadavky splňují. Obsahují totiž hmyzí protein, který je ekologičtější variantou k tradičním druhům masa, a díky dalším pečlivě voleným ingrediencím prospívají zdraví.

Šetrné k přírodě, hypoalergenní a funkční 

Nové hypoalergenní křupavé snacky Brit Crunchy Snack od českého výrobce krmiv pro čtyřnohé parťáky VAFO PRAHA představují ekologičtější volbu ve srovnání s běžnými pochoutkami pro psy. Jejich složení výrobce postavil na bázi hmyzího proteinu, udržitelného zdroje bílkovin, který vyniká výživovými parametry i skvělou stravitelností. 

Ve složení funkčních pamlsků se hmyz snoubí s dalšími zdroji bílkovin, a to s králíkem, jehnětem, lososem, tuňákem, krůtou i syrovátkou. Nechybí ani další zdraví prospěšné ingredience jako ovoce, bobuloviny, bylinky nebo probiotika. Vzniká tak šest nových receptur plnících nejrůznější funkce – posilují imunitní systém, podporují zdravé trávení, pomáhají udržet ideální tělesnou hmotnost, osvěžují dech nebo přispívají ke zdravému růstu štěňat.  

Všechny pamlsky jsou hypoalergenní a jejich složení je bohaté na omega 3 a 6 mastné kyseliny, což ocení pejsci s citlivou pokožkou, problematickou srstí i s citlivým trávením. Běžně užívaný kuřecí tuk je ve „snacích“ nahrazen hydratujícím kokosovým olejem. 

Ekologičtější alternativa běžných pamlsků 

Nové pochoutky Brit Crunchy Snack představují ekologičtější cestu v odměňování našich psích lásek. Hmyzí protein obsažený v pamlscích se totiž vyznačuje velmi nízkou uhlíkovou stopou – tuna těchto drobných živočichů zvládne spořádat kolem 4,5 tun organického odpadu (neboli rostlinných zbytků), který je lokálně dostupný a v opačném případě by skončil na skládkách.  

Chov hmyzu navíc v poměru k chovu jiných hospodářských zvířat spotřebuje pouze malý zlomek půdy a vody. Mimo to neprodukuje žádné skleníkové plyny, zbytky ani odpad. A protože hmyz v přírodě žije ve velkých skupinách čítajících miliony jedinců, životem ve velkochovech netrpí – je totiž blízký jeho přirozenému prostředí. 

Pamlsky Brit Crunchy Snack nabízí výrobce v plně recyklovatelných obalech, čímž ještě umocňuje jejich šetrnost k přírodě. Jedná se o monomateriál typu LDPE 4, který lze vytřídit do žlutých kontejnerů na plasty. 

 

Produktový tip 

Potěšte své psí parťáky zdravou pochoutkou šetrnou k přírodě. Nové křupavé pamlsky Brit Crunchy Snack obsahují hmyzí protein, udržitelný zdroj bílkovin s nízkou uhlíkovou stoupou, který dává v kombinaci s dalšími druhy masa, syrovátkou, ovocem či bylinkami vzniknout šesti funkčním recepturám. Každá z nich plní svůj specifický úkol: posiluje imunitní systém, podporuje zdravé trávení, pomáhá udržet ideální tělesnou hmotnost, osvěžuje dech nebo přispívá ke zdravému růstu štěňat. To vše zabalené do plně recyklovatelných obalů. Tyhle dobroty ocení psi i planeta!  

89 Kč, pamlsky Brit Crunchy Snack 

www.krmivo-brit.cz