Freestyle Park Modřany: Freestyle Park In-line Cross poprvé v Praze!

14/09/2010 Freestyle Park Modřany / Port 62, Press -

V pražských Modřanech se uskuteční divoký závod na in-line bruslích

Ve Freestyle Parku v Modřanech odstartuje v sobotu 26. září nový závod na in-line kolečkových bruslích – Freestyle Park Inline Cross. Akce se koná pod záštitou náměstkyně primátora hl. m. Prahy Markéty Reedové. Závod se jede vyřazovacím způsobem, stejně tak jako při závodech skicrossu či snowcrossu. Startují vždy čtyři závodníci a do dalšího kola postupují první dva. Freestyle park In-line cross je závod plný adrenalinu, napětí, vytrvalosti a taktiky, kde vítězí nejrychlejší bojovník. Závodníci budou bojovat o věcné ceny a o prize money v hodnotě 17.000,- Kč. Hlavní vyřazovací závod odstartuje v 16 hodin, kvalifikace odstartují ve 13 hodin a zápis závodníku je možný od 11 hodin.

Marek Rejman, z pořádající GSMA, říká: „Chceme využít novou in-line dráhu, která byla vybudována ve Freestyle Parku v Modřanech. Zároveň, jelikož máme blízko k adrenalinovým a freestyle sportům a akce se koná ve Freestyle Parku jsme nechtěli pořádat jen klasický závod na bruslích, ale něco nového, zajímavého a samozřejmě okořeněného pořádnou dávkou adrenalinu. In-line cross je stejně jako všechny crossové a kontaktní disciplíny neobyčejně divácky atraktivní závod. O vítězi mnohdy rozhodují maličká zaváhání a na trati není nouze o tvrdé, ale věřím, že čestné souboje o vedení. Dále dodává: „Účast přislíbil i hudebník Martin Dvořák, který je velkým milovníkem adrenalinu, v jednání jsou i další. Celou akci ještě plánujeme okořenit i závodem v nordic bladingu, což je jízda na bruslích s hůlkami a pro diváky bude připravena škola bruslení, koncert a další doprovodný program. Přijďte do Modřan, protože tohle bude pekelná jízda na bruslích.“

Do závodu Freestyle Park In-line Cross se může přihlásit každý, a to na pořadatelských stránkách www.GSMA.cz nebo na místě v den konání akce v 11 hodin. Povinnou výbavou je helma, chrániče kolen, loktů a samozřejmě brusle. V rámci doprovodného programu budou představeny volnočasové a jiné projekty realizované s finanční podporou fondů EU na území hl. m. Prahy.

Vstup do diskuze