Grand Prix Beroun: Závod Světového poháru ve skateboardingu Grand Prix Beroun ovládl potřetí Martin Pek

26/06/2016 Press -

V sobotu 25. 6. se v berounském skateparku za krásného počasí uskutečnil sedmý ročník Grand Prix Beroun, který byl zároveň druhým rokem závodem série světového poháru WCS. Skateboardisté z celého světa závodili v kategorii PRO, AM a samozřejmostí byla i divácky nejatraktivnější disciplína BEST TRICK. Vítězem závodu se nakonec stal Martin Pek, který tak ve světové konkurenci završil svůj hattrick. Závodníci se představili před zraky více než čtyř tisícovek fantastických diváků. Ti navzdory opravdu parnému počasí dokázali vytvořit neuvěřitelnou atmosféru a hnali po celý den všechny jezdce k maximálním výkonům. Po vyhlášení se rozjela show v podání známého českého hip hopového uskupení BIGG BOSS v čele s Vladimirem 518.

GPB_Logo-Wht
Organizátoři již od ranních hodin byli připraveni na příval fanoušků a jejich nadšení nepokazilo ani úmorné vedro, které celou akci až na lehký deštík provázelo. Již kolem deváté hodiny ranní se začal areál plnit jak jezdci, tak fanoušky a v 10 hodin vypukla kvalifikace kategorie AM. Ze šesti heatů vzešlo dle výsledků šest nejlepších, kteří se ve finálovém heatu utkali o tři vstupenky do kategorie PRO. Těmi se nakonec stali Jindra Koten, David Luu a Frederik Lupták, kteří předvedli na amatérskou kategorii opravdu nadstandartní výkony.

Kolem dvanácté hodiny začala kvalifikace kategorie PRO, kterou v polovině přerušil na malou chvíli všemi vítaný deštík. Po něm se pokračovalo dle programu a zbytek jezdců jen potvrdil, že letošní ročník má opravdu světovou úroveň.

Kdo by si myslel, že je skateboarding pouze pro pány, byl okamžitě vyveden z omylu. Po skončení pánské kvalifikace přišly na řadu ženy a ukázaly, že i s nimi se musí na skejtové scéně počítat. Dámské finále ovládla Candy Jacobs, která za sebou nechala Julii Brueckler i Natalii Bystrovou.

Poté na řadu přišlo semifinále mužů, během kterého se ukázalo, že i česko-slovenský skateboarding může konkurovat světovým jezdcům. Do finále se nakonec probojovala sestava: Vincent Milou (FR), Arnošt Ceral (CZ), Ivan Monteiro (BR), Martin Pek (CZ), Richard Tury (SK), Roger Silva (SPA/BRA), Dave Bachinski (USA), Maxim Kruglov (RUS) a Maxime Genin (FRA).

Po lehčí pauze způsobené opět osvěžujícím deštíkem se rozjelo opravdové peklo v podobě organizovaných jamů. Mezi vyrovnanými výkony nakonec podal nejlepší výkon Martin Pek, který ani jednou nezkazil a prokázal, že berounský skatepark mu prostě sedí. Završil tak hattrick v podobě třech vítězství v tomto závodě a dokázal si opět získat Beroun na svou stranu. Na druhém místě skončil Ivan Monteiro a třetí místo obsadil Vincent Milou.

BEST TRICK, divácky nejzajímavější disciplína znovu dala šanci těm, kterým se nepodařily kvalifikační jízdy a tak se všichni snažili podat co nejlepší výkon a během 30ti minutového jamu padly opravdu náročné triky. Best trick nakonec ovládl také český jezdec – Arnošt Ceral, který odjel technicky náročný trik Nollie kickflip crooked grind bigspin flip out.

Poté se diváci přesunuli pod pódium, kde show odstartoval Refew, následovaný BIGG BOSS crew, ze které dorazil James Cole a Vladimir 518 za asistence DJ Doemixxe a Mike Trafika.

Skvělá atmosféra z celého dne pokračovala až do nočních hodin a z Berouna všichni odjížděli v noci s pocitem skvěle stráveného sobotního dne.

„Myslím, že se akce povedla, přijela opravdu špička světového skateboardingu a jsem rád, že se nám v Berouně podařilo vytvořit takovou atmosféru, že se sem všichni rádi přijedou znovu podívat
a zazávodit si. Navíc jsme opět dokázali, že s českými jezdci se musí ve světě počítat. Martin zajel opravdu skvěle, diváci byli fantastičtí a vše dopadlo tak jak jsme doufali, dokonce i počasí se nad námi po několika letech smilovalo. Takže za mě absolutní spokojenost,“
dodává organizátor akce Tomáš Vintr.

Více informací naleznete na oficiálních stránkách závodu – www.grandprixberoun.cz

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
25/6/2016 Závod Světového poháru ve skateboardingu Grand Prix Beroun ovládl potřetí Martin Pek – TZ DOC
25/6/2016 Grand Prix Beroun – fotky HR ZIP
25/6/2016 Grand Prix Beroun – fotky LR ZIP