Hledá se Kynolog roku 2016

16/01/2017 Press, VAFO Brit -

Letošní šestý ročník ankety Kynolog roku 2016 tradičně organizuje VAFO PRAHA s.r.o., český výrobce krmiv Brit. Soutěž jako jediná svého druhu představuje a oceňuje ty, kdo stojí za sportovními výkony svých psů. Ohlíží se za uplynulou sezonou a oslavuje největší úspěchy, kterých český kynologický národ za celý rok dosáhl. Do ankety je zapojena jak odborná porota, tak i široká veřejnost, která může své sympatie vyjádřit prostřednictvím hlasování.Kynolog roku - ilustrační fotky (IPO) (2) – kopie

Šestý ročník ankety má celkem 11 sportovních kategorií, v každé z nich odborná porota udělí pěti nominovaným kynologům body a určí tak vítěze. U sportů, kterým se věnují i junioři, porota stejným způsobem vždy vybere nejlepšího ze tří nominovaných juniorů. Porota bude volit i Figuranta roku a z vítězů jednotlivých sportů také vybere Kynologa roku 2016 – Absolutního vítěze. Veřejnost může hlasovat pro Nejsympatičtějšího kynologa roku.

Redakce časopisu Psí sporty, jenž je partnerem ankety, uděluje také ocenění Kynologický počin roku. Tento titul připadne člověku, závodům nebo jinému činu – zkrátka čemukoli, co je dle uvážení redakce tak výjimečné, že si zaslouží být vyzdviženo i tímto způsobem.

Porota nominuje 5 soutěžících do všech 11 sportovních kategorií: agility, canicross a dogtrekking, dogdancing, dogfrisbee, flyball, mondioring, mushing, obedience, pasení, sportovní kynologie a záchranařina. Dále 3 juniory do kategorií: agility, canicross, dogdancing, dogfrisbee, obedience a sportovní kynologie. Veřejnost může hlasovat pro všechny předem nominované kynology napříč sportovními disciplínami.

Slavnostní vyhlášení výsledků
Absolutní vítěz – Kynolog roku 2016, stejně jako Figurant roku bude vybrán odbornou porotou, a to přímo na slavnostním galavečeru. O Nejsympatičtějším kynologovi roku rozhodne veřejnost hlasováním mezi 73 nominovanými kynology (55 dospělých a 18 juniorů). Kynologický počin roku zvolí redakce Psích sportů.

Slavnostní vyhlášení výsledků se koná 25. února 2017 již tradičně v divadle Bolka Polívky U22 na adrese K sokolovně 201, Praha – Uhříněves.

Jak se zapojit
Od 16. ledna 2017 do 16. února 2017 lze prostřednictvím webu www.kynologroku.cz hlasovat pro jednotlivé nominované.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
16/01/2017 TZ_Hleda se Kynolog roku 2016 DOC
16/01/2017 Kynolog roku – fotky ZIP