Kitesport: Nemusíte sedět pořád v kanceláři, můžete jít snowkitovat!

13/12/2010 Kitesport, Press -

Snowkiting není jen pro sportovní nadšence, kteří mají pro strach uděláno. Je to sport i pro bojácné, kteří chtějí vyzkoušet něco nového a pocítit trochu adrenalinu. A jak to víme? Sami jsme si to zkusili, nechali stohy papírů v kanceláři a popojeli na hory snowkitovat!

Prkno, dráček a spoustu náčiní sice působí trochu hrozivě, ale jezdit po sněhu a nechat se unášet drakem a větrem, už je o dost lepší zážitek. Přesně o tom je to totiž snowkiting. Ježdění na prkně (to už umí kdekdo), k tomu hrátky s drakem všeho druhu, adrenalin a pocit znovuzrození. A že se Vám zdá tento sport fyzicky náročný a těžký na naučení? Opak je pravdou. Běžně snowkitují křehké dívky ze sekretariátu i silní výkonní manažeři. Tak proč ne Vy? Zimní sezona pro snowkiting pomalu začíná, takže neváhejte a přijďte si tento sport sami vyzkoušet!

A pokud stále nejste přesvědčeni, nabídka speciálního kurzu ušitého přesně na míru Vašim požadavkům a vrtochům Vás jistě potěší. S Kitesportem projdete kouskem teorie, vyzkoušíte sílu draka, stabilitu na snowboardu a pak hurá na to! A stačí si jen vybrat, kde Váš jednodenní či dvoudenní kurz budete absolvovat.

Nová Kitesport snowkite centra

Školu snowkitingu nově najdete v Krušných horách ve Faustově Dvoře, 15km od Božího Daru. Kite centrum také nabízí půjčovnu kite vybavení, opravy kitů, test centrum a prodej. Krom toho, že se Vás ujmou vyškolení instruktoři, si po náročném dni můžete užít kulinářský zážitek v restauraci Faustův dvůr (http://faustuv-dvur.webnode.cz/o-nas/).

Kdo by rád na Šumavu, tak může vyzkoušet Kite centrum Lipno v Černé v Pošumaví. Kite centrum provozuje školu snowkitingu, půjčovnu kite vybavení, opravy kitů, test centrum, prodej, zázemí pro konání snowkite závodů, půjčovnu GO PRO HD kamery a GPS měřiče rychlosti, půjčovnu nordických bruslí, lyží a snowboardů. Kemp je vybaven pro zimní provoz a vše je laděno tak, aby v zimě nabídl vše, co potřebuje snowkite maniak se svoji obytkou či skromný začátečník. V blízkém hotelu je k dispozici sauna a whirlpool (www.kemplipno.cz).

A i v Orlických horách můžete snowkitovat. Kite centrum Říčky disponuje školou snowkitingu, půjčovnou kite vybavení, opravnou kitů, test centrem a prodejnou. Především Vás ale uspokojí chata Karosa, která nabízí saunu, krytý bazének, noční vlek u chaty, WIFI, bar a vlastní parkoviště. Prostě vše co potřebujete k zimnímu sportovnímu vyžití a odpočinku.

A pokud to sníh a vítr dovolí, není problém snowkitovat kdekoli v blízkém okolí Prahy.

Půjčení draka

Pro ty, co to myslí se snowkitem nebo kiteboardingem vážně, je tu i půjčovna draků a vybavení. Odpadají tak starosti s nakupováním nových draků. Je možné vybrat si z několika variant. Pro zimní aktivity se nejlépe hodí bronzový kitesport pas, který obsahuje půjčení draka na 30 dní, což hravě pokryje celou vaší zimní sezónu. Půjčovné tak vyjde jen na 133 Kč á den.

Více informací o snowkitingu a snowkitových kurzech najdete na www.kitesport.cz.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
13/12/2010 Kitesport_snowkiting – TZ DOC
13/12/2010 Kitesport_snowkiting – Fotky ZIP

Vstup do diskuze