LSK: Winter Run už tuto sobotu v Praze

22/02/2018 LEVELSPORTKONCEPT, Press -

Za hojné účasti proběhl běžecký závod Innogy Winter Run v několika městech České republiky – Hradec Králové, Brno, Ostrava, České Budějovice a Olomouc znají své vítěze. Hlavní město svého vítěze pozná už tuto sobotu, kdy proběhne poslední díl tohoto seriálu. Oba závody na 4,2 km i 8,4 km jsou již vyprodány. Registrace probíhají od 9:00 a samotný start bude zahájen v 11:30 (4,2 km) a 12:30 (8,4 km). Vyvrcholí zde také Český pohár v zimním běhu, kde už je zřejmě rozhodnuto. Mezi muži si o titul říká Jakub Skalka, v ženách by neměla mít problém Eliška Vlachová Hutařová.

„V Praze bude opět zima, tak se budeme snažit připravit zážitek pro všechny běžce,“ slibuje za pořadatelský tým Tomáš Pavel.

Součástí celé akce bude stánek sportovní značky Mizuno , kde vyškolení specialisté budou mít k dispozici diagnostiku chodidla a poradí každému s výběrem správné běžecké obuvi. Na stánku bude také několik párů obuvi Mizuno Wave Rider 21 k zapůjčení na závod. Obuv disponuje technologií Mizuno Wave, která dokonale pohlcuje otřesy a tlumí nárazy.
Mizuno Wave RIder 21

Další informace k pražskému Winter Run naleznete zde.

Jak probíhala akce v Olomouci? Ačkoliv nechyběl sníh, tratě závodů byly vesměs pouze mokré, o to zrádnější pak ale byly ledové plotny. Jako vždy se během dopoledne odehrály závody nejmladších v rámci KIDS WINTER RUN. Desítky dětí závodily na tratích 400 metrů a 800 metrů.
Zatímco dříve se v pravé poledne vydali na trať všichni dospělí běžci a běžkyně, od Olomouce se bude startovat jinak. V půl dvanácté vyběhnou závodníci na čtyři kilometry, dvojnásobná trať pak odstartuje o hodinu později. „Dva starty se fakt osvědčily. Díky nim byl i hladký průběh registrace,“ pochvaluje si změnu šéf organizačního týmu Tomáš Pavel. Pro závodníky je lepší, že se nemusí na startu a po výstřelu tolik tlačit a mají přehled, kdo běží jakou trať.

Nejprve se tedy na trasu vedenou po parcích v centru Olomouce vydali běžci a běžkyně na jedno kolo. Zde nedal soupeřům šanci Miroslav Burian z CEPro Teamu a jako jediný zaběhl čas pod čtvrt hodiny – 14:58.9. „Z kopečka dolů nebo nahoru u mostů byla ledovka. To bylo docela nepříjemný,“ zhodnotil trať vítěz. Druhý byl se ztrátou půl minuty Aleš Fišer (SDH Kvasice) , vítěz juniorů. O dalších osmnáct a půl vteřiny byl zpět třetí v cíli Libor Vavrečka (RUN Magazine Team).

Nejlepší ženou v cíli byla partnerka vítěze mužů Lenka Švábíková (CEPro Team) , které čas 16:59.1 stačil na šesté místo celkově.

„My se atletice trošku věnujeme, takže nějaká forma tam ještě je,“ uvedl po závodě Miroslav Burian v dresu supermana.

„Ne, leželi jsme čtrnáct dnů v posteli. Jakože nemocní,“ smála se po závodě stále ještě pokašlávající vítězka.

„Jsme nadšení, že jsme vyhráli a příště běžíme určitě zase. Musí přijít úplně všichni,“ řekla vítězka na závěr. Druhou ženou v cíli byla Veronika Jínková (Mattoni Freerun Zlín) v čase 17:51.4 a třetí0 Iveta Brachtlová (18:49.4). Velký souboj o vítězství se odehrál v kategorii juniorek, kde Karolína Macicková s časem 20:41.3 porazila druhou Nicol Pospíšilovou jen o vteřinu a sedm desetin.

Na dlouhé trati kráčí Jakub Skalka neohroženě za titulem v Českém poháru v zimním běhu. V Olomouci šel hned po startu do vedení a v sólo závodě vyhrál v čase 29:08.4. I když v druhém kole o něco zpomalil, jako jediný zaběhl čas pod půl hodiny. „Cítím se parádně, když je člověk první, tak je to vždycky tak,“ řekl nejrychlejší muž dne po závodě.

Druhý v cíli byl Tomáš Krátký (ROYAL BAY Liga 100 Olomouc) v čase 30:39.3 a třetí nejrychlejší byl již veterán, Petr Hvolka (JUMP SPORT) v čase 30:55.9.
Třetí místo v absolutním pořadí senzačně obsadila první žena. Petra Vašinová, která má na svém kontě úspěchy z českých šampionátů a také desítku pod 36 minut, byla navíc celý závod ve hře o druhé místo celkově. Prohrála o čtyři vteřiny, suverénní vítězství v ženách jí ale už nikdo vzít nemohl. „Cítím se příjemně, přiznám se, že jsem čistotná běžkyně a nemám ráda sníh. Běhám většinou na asfaltu, takže na to nemám ani obuv,“ uvedla překvapivě v cíli vítězka. „Jsem domácí, mám to tady naběhané – paráda. Závod se mi velmi líbil, jsem spokojená,“ dodala sympatická běžkyně, díky níž zůstalo první místo doma.
I druhá žena v cíli běžela výborně – Lucie Vikartovská (SSK Vítkovice) byla s časem 32:10.7 osmá v celkovém pořadí. Třetí pak byla sedmnáctá celkově Ivana Vávrů z klubu TJ VTŽ Chomutov, která zaběhla čas 34:02.8.

Pro další informace se podívejte na Facebook Innogy Winter Run
Fotogalerie z Olomouce zde.
plakatekA6praha

Tiskovou zprávu ze dne 22. 2. 2018 si můžete stáhnout po kliknutí na odkaz níže.
WINTER RUN již tuto sobotu v Praze_TZ