SNICKERS Nutcase: Život v poklusu

25/05/2011 NUTCASE, Press -

Ve velmi krátké době stihli členové SNICKERS Nutcase týmu opět nasbírat četné úspěchy. Libor Podmol zopakoval svůj triumf na mistrovství ČR ve freestyle motokrosu, Michael Beran potřetí obhájil první místo na Bike Hall Contestu a Roman Červenka do Čech přivezl tolik vytouženou, tentokrát bronzovou medaili. To Martin Koreň se pouští do staronových vod klasického motokrosu a Michal Novotný pomýšlí na akci podobnou sjezdu na Aljašce – cestu na Nový Zéland. Tam by rád přibral i Martina Černíka, který se věnuje tréninku mladých talentů a Tomáše Krause, jenž přišel s prohlášením, že do olympiády v Soči vydrží.

FMX Freestylisti Libor Podmol a Martin Koreň, se představili 12. května na FMX Games v Liberci. Ze soutěže o nejlepšího českého motokrosového freestylistu si už podruhé odnesl pohár vítěze excelentní Libor, který si před plnou arénou užíval triky jako Backflip Cordova a Underflip. Kluci zazářili i v další soutěži Whip contestu a při závěrečném vláčku všech účastníků.

Martin Koreň se přes zimu dostával do formy po posledním zranění. To mu nezabránilo se dostatečně věnovat své motokrosařské partě FMX4EVER, s kterou dělá exhibice po celém světě. V aktuální sezóně se chystají po Evropě, Srí Lance, Bolívii, Izraeli, Číně a možná do Mosambiku. Martin se chce částečně věnovat také klasickému motokrosu a bojovat o přední pozice v českém poháru. „Naposledy jsem ho jel v roce 2003 a končil jsem mezi 15 až 20 místem, což nebyla žádná sláva,“ přiznává, „ale od té doby jsem myslím dost zlepšil techniku a hodně mi radí Honza Brabec, několikanásobný mistr ČR v motokrosu a supercrossu. Cíl je 15. místo na mistrovství ČR v kategorii MX2, což by byl pro jezdce FMX docela úspěch.“ Kromě všech těchto aktivit Martin stihl ještě zprovoznit svoje webové stránky martinkoren.com.

Na letošním Bike Hall Contestu, největší lokální BMX akci sezóny, která se konala v Trutnově, převzal už potřetí žezlo vítěze Michael Beran. Při předávání ceny za první místo v nejprestižnější kategorii BMX Elite Berry zdviženými třemi prsty ukazoval, jakou radost ze zlatého hattricku má. I letos předvedl neuvěřitelné triky, ke kterým by se odvážila maximálně hollywoodská animátorská studia. Právě v Americe na tuhle akci Berry trénoval a jak se ukázalo, dřina zase přinesla své ovoce. Zdá se, že Beran letos jede na zlaté šňůře úspěchů. Stihnul už vyhrát závody ve Španělku, Portugalsku, Polsku, Francii a Německu.

To snowboardcrossař Michal Novotný se rok po adrenalinovém zážitku z freeridového sjezdu na Aljašce chystá na Nový Zéland, kam by s sebou rád vzal kluky z aljašské party: snowboardistu Martina Černíka a skicrossaře Tomáše Krause. Láká ho tam možnost užít si letní i zimní sporty v podmínkách divoké země s tolkieonovskou atmosférou. Jestli se jim nakonec podaří akci zrealizovat, záleží na financích. Aljaška stála skoro dva miliony a podobný rozpočet se váže i k tomuhle parádnímu novozélandskému plánu.

Snowboardista Martin Černík na začátku dubna uzavřel sněhovou sezónu ve Špindlerově mlýně na akci Burton Spring Sessions. Ta byla pro Martina, potažmo jeho mladou svěřenkyni a bývalou juniorskou mistryni světa Šárku Pančochovou, úspěšná. Šárka získala skvělé druhé místo na mistrovství světa v disciplíně slopestyle. Martin už pomalu začíná připravovat další snowboardové parády na Quiksilver Snowjam 2012.

Hokejové eso Roman Červenka bojoval o medaili na Mistrovství světa v ledním hokeji 2011 na Slovensku. Fenomenální výkon českého týmu narušila jediná prohra se Švédy, po které český manšaft mohl vyhrát bronzovou medaili. K té výrazně dopomohl svým hattrickem právě Roman, který byl se svým spoluhráčem z Omsku, Jaromírem Jágrem, vyloženým postrachem a proti jejich kombinaci byli nasazovaní nejlepší formace soupeřů. Roman si s ostatními českými hokejisty i tradičně vlastenecky zbytnělým národem bronzový kov užil a v současnosti se chystá na svou hokejovou školu. Tu pořádá pro mladé hokejisty na Praze 10, která hokejově odkojila i jeho samotného. Škola Romana Červenky i letos vyvrcholí červencovým kempem.

Vítěz Světového poháru a dvojnásobný mistr světa ve skikrosu Tomáš Kraus avizoval, že svou kariéru nemá v plánu končit před olympijskými hrami, které se uskuteční za tři roky v ruské Soči. To Tomáš oslaví čtyřicítku a zřejmě to tak bude jeho poslední vrcholový závod. „Čtvrté místo na posledním mistrovství světa mi ukázalo, že pořád nepatřím do starého železa. V následujících sezónách se chystám trochu zvolnit, věnovat se rodině a naplno začnu trénovat až před olympiádou.“

Více informací a profily sportovců na www.nutcase.cz
Pravidelný, prakticky denní update ze života partičky NUTCASE najdete i na Facebooku
Video kanál YouTube

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
25/5/2011 SNICKERS Nutcase_TZ DOC
25/5/2011 SNICKERS Nutcase – fotky ZIP

Vstup do diskuze