STIHL: Akumulátorové vyžínače STIHL FSA 65 a FSA 85

28/03/2011 Press, STIHL -

Mobilní, tiché, lehké a výkonné, to jsou ve zkratce nové akumulátorové vyžínače STIHL FSA 65 a FSA 85. Tyto dva nové stroje jsou dalšími výrobky z početné rodiny AKU výrobků firmy STIHL. Při vyžínání mají překvapivě působivý výkon, za kterým stojí bezkomutátorový, elektronicky řízený elektromotor poháněný lithium-iontovým akumulátorem o vysoké kapacitě.

Každý uživatel jistě ocení neomezený pohyb bez otravných kabelů, ale sousedé ocení i tichý motor a provoz bez zplodin. Uplatnění najdou při vyžínání a dokončovacích pracích v okolí domu, ale jsou vhodné i pro použití v komerční sféře. Zejména v místech citlivých na hluk a zplodiny, jako jsou například školy, školky, parky, dětská hřiště, koupaliště nebo třeba hřbitovy. Vyžínání zajišťuje speciální komfortní strunová žací hlava AutoCut C 4-2. Ta umožňuje navíjení nové struny bez otevírání pouzdra a provádí automatické odvíjení struny při krátkém klepnutí o zem. Model FSA 85 má plynulou regulaci žacího výkonu.

Hlavní charakteristiky vyžínačů:

• jednoduchá a snadná obsluha
• bezkomutátorový elektromotor STIHL (EC) – vysoký konstantní krouticí moment, vysoká energetická účinnost, kompaktní konstrukce, minimální nároky na údržbu a servis
• komfortní strunová žací hlava AutoCut C 4-2 – umožňuje navíjení nové struny bez otevírání pouzdra a provádí automatické odvíjení struny při krátkém klepnutí o zem
• nízká hladina hluku, kterou ocení nejenom sousedi, ale i uživatel, který nemusí používat žádnou ochranu sluchu

AKU rodina STIHL a VIKING

Vyžínače STIHL FSA 65 a FSA 85 rozšiřují již početnou rodinu akumulátorových výrobků firmy STIHL a VIKING. Prvorozenými byly výkonné zahradní nůžky, které prokázaly své přednosti i v profesionálním použití, kde je požadována nízká úroveň hluku. Letos se AKU rodina již rozrostla o sekačku VIKING MA 339 a posledním přírůstkem bude řetězová pila STIHL MSA 160.

Technický popis obou modelů:
___________________________________FSA 65_______FSA 85
Cena______________________________4. 990 Kč______5.290 Kč
Hladina akustického výkonu Lw (dB/A)______91__________94
Hladina akustické tlaku Lp (dB/A)__________75__________77
Vibrace vpravo/vlevo (m/s)_____________1,3/1,1_______1,4/0,8
Standardní řezný nástroj ___________AutoCut C 4-2____AutoCut C 4-2
Celková délka bez řezného nástroje (cm)___153_________165
Průměr pracovní oblasti (mm)____________300_________350

Výrobky STIHL nehledejte v hobbymarketech, ale pouze u autorizovaných prodejců STIHL a VIKING s kvalitním poradenstvím a servisem. Autorizovaný prodejce garantuje svými odbornými znalostmi to, že každý uživatel dostane takové nářadí, které je pro něj a jeho účel optimální. Prodejce předá stroj připravený k provozu a informuje vás o správné a bezpečné obsluze, případně poradí s nákupem dalších pomůcek, příslušenství a ochranných prostředků.

Podrobné informace o produktech STIHL najdete na www.stihl.cz, kontakt na nejbližšího autorizovaného prodejce i na bezplatné infolince 800 555 226.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
28/3/2011 STIHL_AKU vyžínače FSA 65 a FSA 85 – TZ DOC
28/3/2011 STIHL_AKU vyžínače FSA 65 a FSA 85 – fotky ZIP

Vstup do diskuze