STIHL: Jaro klepe na dveře. Buďte připraveni

08/02/2016 Press, STIHL -

S nástupem jara přicházejí starosti s úklidem na zahradě, na terase a všeobecně kolem vašeho domu. Aby šlo vše hezky od ruky, připravili jsme pro vás shrnutí, na co na jaře nezapomenout. Spolu s tím vám přinášíme několik tipů na vhodnou zahradní techniku.

Pod bílým sněhem, špína se skrývá
S odcházejícím sněhem a posledními zbytky zimy se vám před očima začínají kromě vaší rozkvétající zahrádky objevovat i špinavé spáry na terase, nečistota v bazénu, na dlažbě před garáží a na mnoha dalších místech. V takovém případě vám bude skvělým pomocníkem některý z vysokotlakých čističů.

Běžnou očistu kolem domu bezpochyby zastane STIHL RE 88. Tento malý, snadno ovladatelný studenovodní vysokotlaký čistič, vybavený komutátorovým motorem se postará o čistotu kolem domu a při údržbě auta. Má ergonomický design a je vybaven praktickou zasunovací spojkou pro rychlou výměnu trysky, koly, rotační tryskou a tryskou s plochým paprskem. Samozřejmostí je možnost přimíchání čisticího prostředku. Délka hadice je 5 m.
Doporučená cena: 4 390 Kč

Pokud potřebujete vyčistit opravdu zašlou špínu ve spárách schodů nebo starších dlaždic může se vám hodit silnější STIHL RE 129 Plus, který má výkon až 135 barů. Tento silný studenovodní vysokotlaký čistič s vysokým čistícím výkonem má hadicový buben s vysokotlakou hadicí vyztuženou ocelovou tkaninou dlouhou 9 m. S praktickou teleskopickou hliníkovou rukojetí dosáhnete i do špatně dostupných míst. Také je vybaven praktickou zasunovací spojkou pro rychlou výměnu trysky, vozíkem, rotační tryskou a tryskou s plochým paprskem. Je vybaven praktickým držákem příslušenství.
Doporučená cena: 9 690 Kč

Čištění okapů a zapomenutých hromádek listí
Mezi další každoroční záležitosti patří i čištění okapů a vyfoukávání zbytků větví, sněhu nebo zapomenutého listí z míst kam rozhodně nepatří. K tomu vám pomůže lehký, velmi dobře ovladatelný akumulátorový foukač STIHL BGA 85. Jeho dvoudílná rukojeť s pogumovanou vložkou vám umožní plynulou regulaci otáček. Velmi nízká provozní hlučnost a hmotnost 3,2 kg vás potěší a vy si na jednoduché ovládání tohoto přístroje velmi rychle zvyknete.
Doporučená cena: 6 490 Kč (bez akumulátoru a nabíječky)

Jeho silnější brácha, který je vybavený ekologicky šetrným benzínovým motorem 2-MIX, STIHL BG 56 je vždy připraven okamžitě pomoci se zbytky spadaného listí nebo posečené trávy. Má sice také kulatou trubici, ale tu lze lehce doplnit o celou sadu určenou k čištění okapů, se kterou dosáhnete opravdu všude. Doporučená cena: 6 490 Kč

Na konci zimy je také vhodné střihem odstranit odumřelé či zimou poškozené části dřevin a zarovnat nebo vytvarovat živý plot. Hravě to zvládnete s výkonnými akumulátorovými nůžkami STIHL HSA 66, které disponují nízkou hmotností, a úsporným motorem STIHL EC, díky jehož účinnosti se pracovní doba na jedno nabití prodloužila.
Doporučená cena: 6 990 Kč (bez akumulátoru a nabíječky)

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
08/02/2016 Jaro klepe na dveře. Buďte připraveni – TZ DOC
08/02/2016 Jarní úklid – fotky ZIP