STIHL: Motorová pila STIHL MS 261 – nový profesionální standard. Nástupce nejprodávanější motorové pily na světě, STIHL MS 260, přichází

10/02/2011 Press, STIHL -

Firma Andreas STIHL, největší výrobce motorových pil na světě, uvádí na trh novou motorovou pilu STIHL MS 261. Ta je přímým nástupcem modelu STIHL MS 260, který je celosvětově nejprodávanějším modelem motorové pily. Jedná se o velmi lehkou, snadno ovladatelnou, výkonnou pilu vhodnou pro profesionální použití, ale i náročné domácí uživatele. Nový model přináší hned několik vylepšení, které nastaví standard pro profesionální motorové pily.

Jedním z nejdůležitějších vylepšení je moderní motor s technologií 2-MIX s pístem řízeným předvýplachem čerstvým vzduchem. To má za následek nejenom vyšší výkon, vyšší kroutící moment, větší zrychlení, ale především také až o 20 % nižší spotřebu paliva a až o 50 % nižší emise spalin ve srovnání s konvenčním dvoudobým motorem. Motor samozřejmě s rezervou splňuje veškeré náročné normy EU II pro emise znečisťujících látek ve výfukových plynech.

Model STIHL MS 261 se dále vyznačuje:

• Vysokým točivým momentem v širokém pásmu otáček a velmi pružným motorem s okamžitou akcelerací.
• Systémem vzduchové filtrace se vstupním oddělením nečistot, která zajišťuje až pětkrát delší životnost vzduchového filtru ve srovnání s předcházejícím modelem. Použitý vzduchový filtr HD2 se velmi jednoduše čistí a dlouho si udržuje své filtrační vlastnosti. Je až o 70 % účinnější než běžné filtry a dokáže odfiltrovat i velmi jemný prach. Navíc odpuzuje vodu a olej.
• Profesionálním antivibračním systémem sestávajícím se z antivibračních prvků Cellasto a speciálních pružin mezi blokem motoru a rukojeťmi. Kombinace těchto prvků výrazně snižuje chvění a umožňuje klidnější a méně namáhavé vedení pily při řezání s nízkou úrovní vibrací.
• Jednodílným krytem motoru se třemi rychlouzávěry pro snadnou a rychlou údržbu.
• Maticemi na víku řetězky s pojistkou proti ztrátě, které zajišťují snadnou manipulaci při údržbě.
Pila se dodává i s kombinovaným vytápěním rukojeti a karburátoru – model STIHL MS 261 – VW, což jistě ocení profesionální dřevorubci, kteří pracují i v zimě.

STIHL MS 261
Cena 18 200 Kč
Zdvihový objem (cm3) 50,2
Řezná délka (cm) 37
Výkon (kW) (podle ISO 7293) 2,80 při 9500 1/min
Točivý moment (Nm) 2,90 při 7000 1/min
Hmotnost (kg) 5,2
Hmotnost na jednotku výkonu (kg/kW) 1,9
Vibrace – přední rukojeť (m/s2) 3,5
zadní rukojeť (m/s2) 3,5
Obsah palivové nádržky (cm3) 500
Obsah nádržky adhezního oleje (cm3) 270

Promo video – http://www.youtube.com/watch?v=I1W_zqhCBZ8

Výrobky STIHL nehledejte v hobbymarketech, ale pouze u autorizovaných prodejců STIHL a VIKING s kvalitním poradenstvím a servisem. Autorizovaný prodejce garantuje svými odbornými znalostmi to, že každý uživatel dostane takové nářadí, které je pro něj a jeho účel optimální. Prodejce předá stroj připravený k provozu a informuje vás o správné a bezpečné obsluze, případně poradí s nákupem dalších pomůcek, příslušenství a ochranných prostředků.

Podrobné informace o produktech STIHL najdete na www.stihl.cz, kontakt na nejbližšího autorizovaného prodejce i na bezplatné infolince 800 555 226

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
11/2/2011 Stihl_Pila MS 261 – TZ DOC
11/2/2011 Stihl_Pila MS 261 – fotky ZIP

Vstup do diskuze