STIHL Timbersports: Česká dřevorubecká reprezentace míří na Mistrovství světa STIHL Timbersports do německého Stuttgartu

16/10/2013 Press, STIHL -

Elita dřevorubeckého sportu STIHL Timbersports z více než 20 zemí se sejde ve stuttgartské Porsche Areně ve dnech 25. a 26. října, aby se utkala o titul nejlepšího dřevorubce a dřevorubeckého týmu světa. Vrchol letošní sezóny přiláká až na 10 000 diváků, a to včetně velkého počtu fanoušků ze zahraničí. Své zastoupení má zde i česká kotlina. Nebude chybět náš nejlepší dřevorubec Martin Komárek či úřadující mistr ČR Jan Svoboda.

Více než 100 špičkových sportovců zemí z celé Evropy, stejně jako Austrálie, Nového Zélandu, USA či Kanady se utká na Mistrovství světa STIHL Timbersports, kam český reprezentační tým pojede s cílem dostat se za brány čtvrtfinále. Po bojích na mistrovství ČR obdrželi do reprezentačního týmu nominaci Martin Roušal (STIHL Stock Saw), Jan Svoboda (Underhand Chop) a Zdeněk Maťha (Single Buck). Doplní je čtyřnásobný mistr Evropy, držitel světového rekordu disciplíny STIHL Stock Saw a úřadující vicemistr světa Martin Komárek (Standing Block chop) a jako pátý Aleš Svoboda (náhradník). „Chceme ukázat vysokou úroveň českých dřevorubeckých sportů a dostat se mezi nejlepší týmy Evropy. Minulý rok se nám závody nepovedly, letos se proto musíme vyburcovat k co nejlepšímu výsledku,“ komentuje týmové cíle Martin Komárek.

Ten má ambice i do individuálního závodu. Vychází ze svých dosavadních úspěchů na předešlých mistrovstvích světa – na sedmi turnajích získal celkem pět medailí. Ale jak sám říká, rozdíly mezi závodníky ve finále budou minimální a o konečném úspěchu rozhodnou sebemenší maličkosti a také velká dávka štěstí. „Letos jsem bohužel neměl v rámci pořádání závodů českého mistrovství příliš čas na osobní přípravu. Výsledek může značně zkomplikovat i nový systém závodu. Ale mým cílem je dostat se do finále mezi šest nejlepších,“ dodává Martin.

V soutěži jednotlivců se letos diváci mohou těšit na zcela nový herní systém. V první části závodu se dřevorubci utkají ve třech disciplínách Standing Block Chop, STIHL Stock Saw a Underhand chop. Na deset postupujících čekají disciplíny Springboard, Single Buck. Následně pouhých šest nejlepších postoupí do samotného finále o titul, kde bude rozhodovat disciplína Hot Saw a celkový součet bodů ze všech jednotlivých disciplín.

Martin se utká s těmi nejlepšími dřevorubci světa, např. se svým dlouholetým rivalem a úřadujícím mistrem světa novozélanďanem Jasonem Wynyardem, který dominuje STIHL Timbersports již 10 let, či také s Mattem Cogarem, nejlepším americkým dřevorubcem. Dirk Braun, úřadující mistr Německa se kvůli zdravotním problémům letošního mistrovství světa nezúčastní, nahradí ho tak v pořadí druhý Robert Ebner.Tento atraktivní závod budou moci diváci sledovat také v přímém přenosu na televizní stanici Eurosport.

Video z MS STIHL Timbersports 2012, kde se stal Martin Komárek vicemistrem světa: http://www.youtube.com/watch?v=ZfoiT3qcyZk.

Více informací o tomto sportu naleznete na webových stránkách: www.timbersports.cz.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
16/10/2013 WCH STIHL Timbersports Stuttgart – TZ DOC
16/10/2013 WCH STIHL Timbersports Stuttgart – fotky ZIP