STIHL Timbersports: Dřevorubec Martin Komárek se z mistrovství světa v americkém Wisconsinu vrátil s bronzem

02/08/2013 Press, STIHL -

V americkém Wisconsinu se konal již 54. ročník mistrovství světa v dřevorubeckých sportech Lumberjack World Championships®. Českou republiku reprezentoval loňský mistr světa v přesekávání ve výšce (Springboard) Martin Komárek. Ten si z letošního klání odnesl třetí místo v disciplíně Underhand Chop (přesekávání ležícího kmene).

Ve dnech 25. – 27. července 2013 se ve městě Hayward konal již 54. ročník mistrovství světa v dřevorubeckých sportech Lumberjack World Championships®. Oproti u nás známější variantě dřevorubeckých sportů STIHL Timbersports se v tomto klání soutěží v každé disciplíně individuálně. Vedle známých disciplín z Timbersportu se soutěžilo například i v hodu sekerou, přebíhání klády ve vodě nebo například v lezení na čas až na 27 metrů vysoký strom bez kůry. V některých disciplínách soutěžily i ženy.


Vedle světové špičky o přední příčky bojoval i náš Martin Komárek, který obhajoval vítězství z minulého ročníku v disciplíně Springboard (přesekávání kmene z prkna ve výšce). V závodě se utkalo více než třicet profesionálních dřevorubců. Z prvního dne postupovalo dvanáct nejlepších závodníků z každé disciplíny, o den později pak do finále už jen šestka nejlepších. Martinovi se podařilo do finále postoupit pouze v disciplíně Underhand Chop, kde s časem 23,8 s vybojoval bronz. Zaostal pouze za obhájcem titulu mistra světa ve STIHL Timbersports, Novozélanďanem Jasonem Wynyardem, a mistrem USA ve STIHL Timbersport Series 2013, Američanem Mattem Cogarem.

„S účastí jsem celkem spokojený, i když se projevil nedostatek přípravy. Letos jsem velký čas věnoval přípravám domácích závodů. Finále mi vždy uteklo jen o kousek. Za třetí místo v disciplíně Underhand Chop jsem rád. Je to těžší závod, protože se sekají a řežou větší průměry než v Timbersportu. Závod mi také ukázal kam se mám soustředit při přípravě na nadcházející mistrovství světa,“ dodal k výslednému třetímu místu Martin Komárek.
Mistrovství světa STIHL® TIMBERSPORTS® Series se uskuteční ve dnech 25. a 26. října 2013 v Německu. Ve stuttgartské Porsche Areně se sejde světová dřevorubecká špička z více jak 20 zemí. V reprezentačním týmu doplní Martina Komárka čtveřice dalších dřevorubců: Martin Roušal (STIHL Stock Saw), Jan Svoboda (Underhand Chop), Zdeněk Maťha (Single Buck) a Aleš Svoboda jako náhradník.

Více informací o tomto sportu naleznete na webových stránkách www.timbersports.cz.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
2/8/2013 Komárek bronz – TZ DOC