STIHL Timbersports: STIHL Timbersports nabídne v nové sezoně rekordní počet dřevorubeckých závodů včetně mistrovství ČR v Novém městě na Moravě

11/03/2013 Press, STIHL -

Stále více oblíbený dřevorubecký sport STIHL Timbersports připravil v letošní sezoně pro své fanoušky vydatnou podívanou. V minulém roce se v rámci Euro Challenge v Plzni představila evropská špička dřevorubců. Letos se pro rostoucí zájem o tato sportovní klání bude konat rekordní počet kvalifikačních závodů a hlavní závod mistrovství České republiky proběhne v multifunkčním areálu v Novém Městě na Moravě, kde se střetnou ti nejlepší z nejlepších včetně sedminásobného mistra republiky Jana Svobody.

Rostoucí ohlas dřevorubeckého sportu u nás i ve světě motivuje další a další nováčky k účasti na závodech STIHL Timbersports. Výkony v jednotlivých disciplínách se stále více vyrovnávají a těsné, vyčerpávající boje závodníků lákají čím dál vyšší počet fanoušků. I proto se letošní ročník mistrovství ČR bude konat 2. června v areálu Vysočina v Novém Městě na Moravě, který hostil např. Mistrovství světa v biatlonu a kde bude probíhat také Světový pohár na horských kolech. „Vzhledem k faktu, že se na minulém mistrovství sešlo na 4000 diváků, vybrali jsme pro letošní rok areál Vysočina v Novém Městě na Moravě s kapacitou devět tisíc míst. Ten splňuje jak objemové parametry, tak i reprezentativní požadavky, a věřím, že i do budoucna si takovým formátem závodů zajistíme přízeň dalších fanoušků,“ doplňuje Martin Komárek.


Želízkem v ohni české dřevorubecké soutěže je nejlepší dřevorubec roku 2012 a celkově sedminásobný mistr ČR Jan Svoboda. Čtyřnásobný mistr Evropy, držitel světového rekordu disciplíny STIHL Stock Saw a třetí nejlepší dřevorubec světa 2010 a 2011, Martin Komárek, se zúčastní pouze jako organizátor. „Jsem rád, že jsem se mohl poprvé českému publiku představit minulý rok na Euro Challenge v Plzni. Organizace závodů a tréninkového kempu MČR mi však nedovoluje zúčastnit se bojů o titul mistra ČR. Na průběh závodů se ale velmi těším,“ říká Martin Komárek.

Výběr těch nejlepších dřevorubců bude probíhat v rekordních pěti kvalifikačních závodech na rozdíl od minulého roku, kdy se o postup na mistrovství ČR bojovalo pouze ve dvou. „V poslední době sledujeme enormní zájem diváků i měst o konání dřevorubeckých akcí, proto jsme se rozhodli navýšit počet kvalifikačních závodů, čemuž odpovídá i vysoký počet samotných závodníků,“ sděluje Martin Komárek. Až na 25 sportovních dřevorubců se utká v kvalifikacích 21. dubna v Písku, 27. dubna v Ústí nad Labem, 12. května v Sušici (kde se v minulých letech soutěžilo vždy za vysoké divácké podpory), 18. května v Třebíči a závěrečný boj proběhne 25. května v plzeňském areálu Plzeň Plaza.

Dřevorubci se v kvalifikačních závodech utkají ve čtyřech disciplínách, a to v pořadí: Standing Block Chop, STIHL Stock Saw, Single Buck a Underhand Chop. Třináct nejlepších postupuje dle časů a následného bodového hodnocení v jednotlivých disciplínách na Mistrovství STIHL® TIMBERSPORTS® ČR 2013, kde se soutěží navíc v v disciplínách Standing Block Chop a Hot Saw. Čtrnácté místo v hlavním závodu zbývá na divokou kartu pro nejlepšího z intenzivního kempu, který jako tradičně předchází MČR ve dnech 28. května – 2. června, a do nějž se může přihlásit jakýkoli zájemce.

Více informací o tomto sportu naleznete na webových stránkách www.timbersports.cz.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
12/3/2013 Timbersports – sezona 2013 – TZ DOC
12/3/2013 Timbersports – sezona 2013 – fotky ZIP

Vstup do diskuze