STIHL: Vyberte si správné vybavení pro přípravu dřeva na zimu

10/09/2015 Press, STIHL -

Podzim už klepe na dveře a s tím se blíží každoroční nutnost připravit si dostatek dřeva na sychravější období a vlastně celou zimu. Snad každý zná ten krásný pocit, když si u krbu za zvuku na okno bubnujících kapek dáme horký čaj a dlouhé minuty pozorujeme plápolající oheň.
Jenže abychom si mohli tento blažený okamžik dopřát, předchází tomu spousta práce a každoročních příprav. Proto vám přinášíme několik tipů, jak si přípravu zjednodušit a připravit se co nejlépe a nejpohodlněji!


STIHL MS 271 (1)
Řezání vás může bavit

Máte možnost získat dřevo v nezpracovaném stavu, ale odrazují vás rozměry klád a obáváte se, že toto je úkol nad vaše síly? Sebevědomí by vám mohla dodat silná farmářská pila STIHL MS 271. Tahle mnohostranná, robustní pila s benzinovým pohonem a výkonem 2,6kW, s úsporným motorem 2-MIX a dlouhodobým systémem filtrace vzduchu s předřazeným odlučovačem je přesně to, co potřebujete. Pila disponuje profesionálním antivibračním systémem a splňuje normu o zplodinách EU II. STIHL MS 271 je vhodná nejen pro domácí přípravu palivového dříví. Nyní za akční cenu
12 390 Kč (běžná cena 14 290 Kč)

Zlatá střední cesta

STIHL MS 251 je kompaktní pila o výkonu 2,2 kW, která má až o 20 % nižší spotřebu paliva a až o 50 % nižší emise zplodin ve srovnání s pilami STIHL vybavenými konvenčním dvoutaktním motorem, a to díky technologii motoru STIHL 2-MIX. Její inovovaný systém filtrace vzduchu umožňuje dlouhodobý provoz bez servisních zásahů. Výborné vedení stroje a především dostatečná tuhost a nízká úroveň vibrací vás osloví a z přípravy dřeva se najednou stane radost a aktivní odpočinek. Nyní za akční cenu 11 590 Kč (běžná cena 13 290 Kč)

Ideální volba pro nenáročné

Pokud hledáte něco lehčího, pro každodenní drobnou přípravu, odvětvení a řezání dřeva o menším průměru, je lehká motorová pila STIHL MS 180 tou správnou volbou. Na svoji menší velikost překvapí vynikajícím výkonem. Je vybavena bočním napínáním řetězu pro jeho bezpečné a snadné ovládání. Pětatřicet centimetrů dlouhá lišta a úsporný 2-MIX motor jsou zárukou bezproblémové práce. Přesně vypočítané tlumicí zóny snižují přenos vibrací od motoru a pilového řetězu na rukojeti. Tím je práce pro uživatele pohodlnější a méně náročná. Díky jednopáčkovému ovládání je usnadněno ovládání pily a tudíž si s ní bude rozumět opravdu každý. Nyní za akční cenu 6 390 Kč (běžná cena 6 890 Kč)

Potichu a spolehlivě

Při jakýchkoliv běžných zahradních úpravách ale i k přípravě dřeva na zimu vám může být skvělým pomocníkem akumulátorová pila STIHL MSA 160 C-BQ. Ta poslouží spolehlivě každému jako ideální pomocník. Tichý chod a pohodlná manipulace jsou jen hlavní z výhod tohoto skvělého modelu. Díky akumulátoru s ní můžete řezat prakticky kdekoliv, aniž byste rušili sousedy. Přesvědčte se sami. Cena bez akumulátoru a nabíječky je 7 990 Kč.

Štípání bude radost

Perfektní univerzální sekera pro všestranné celoroční použití, dá se ideálně využít na štípání menších špalků nebo přípravu třísek na zátop. Každý kus sekery z edice 1926 je vyráběn ručně a s nejvyšší přesností, díky tomu je výborně vyvážená a kompaktní. Délka 40 cm a hmotnost 700 g zajišťují pohodlnou manipulaci. Cena sekery je 1701 Kč

Bezpečnost práce především

Ani při přípravě dřeva samozřejmě nesmíme zapomenout na to nejdůležitější a tím je zdraví! Ochrana přední strany nohou proti proříznutí je ideální řešení pro manipulaci s motorovou pilou. Návleky lze díky mnoha páskům nastavit tak, jak potřebujete a pak už vám nebude nic bránit pustit se do práce. Vyrábějí se pouze v zelené barvě a mají integrovaný opasek, díky němu padnou opravdu každému. Cena chráničů je 3.018,-

Zatočte s větvemi

S přicházejícím podzimem se také musíme vypořádat s vyřezanými větvemi, nálety a jiným dřevnatým odpadem. Štěpkovač VIKING GE 150 je tou nejlepší volbou pro jejich zpracování. Větve do průměru 35 mm pro vás už nebudou problém, GE 150 je rozdrtí a vy je budete moci skvěle využít například jako mulč či součást kompostu. Cena štěpkovače je 10 390 Kč.

Více nejen o těchto produktech se dozvíte na www.stihl.cz
Akční ceny platí od 15. 9. do 30. 11. 2015

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
10/09/2015 Vyberte si správné vybavení pro přípravu dřeva na zimu – TZ DOC
10/09/2015 Vyberte si správné vybavení pro přípravu dřeva na zimu – foto ZIP