BRIT: Blíží se vyhlášení ankety Kynolog roku 2019

18/02/2020 Press, VAFO Brit -

V pořadí 9. ročník Kynologa roku brzy pozná svého vítěze. Slavnostní vyhlášení ankety, která jako jediná svého druhu představuje a oceňuje vrcholovou spolupráci cvičitelů a jejich psů, proběhne 22. února 2020 v pražském klubu MeetFactory. Jako v předchozích letech, i tento rok je pořadatelem Brit, značka superpremiových krmiv pro domácí mazlíčky. Oceněni budou nejlepší čeští kynologové napříč disciplínami od agility až po záchranářské kynology.

Mezi kategorie, v nichž odborná porota volí jednotlivé vítěze, patří agility, dogdancing, dogfrisbee, flyball, mondioring, mushing – spřežení, mushing – individuální disciplíny, obedience, pasení, sportovní kynologie a záchranařina. V každé z nich se o prvenství utká 5 kynologů.  Ocenění získají také junioři v kategoriích: agility, dogdancing, dogfrisbee, mushing – individuální disciplíny, obedience a sportovní kynologie. Do každé z těchto disciplín nominovala porota 3 mladé kynology.

Z vítězů 11 sportovních kategorií poté odborná porota vybere absolutního vítěze, který získá titul Kynolog roku 2019. Zvolen bude prostřednictvím hlasování přímo během slavnostního galavečera. Stejným způsobem bude oceněn také Junior roku 2019, kterého porota vybere z vítězů 6 sportovních disciplín. O Nejsympatičtějším kynologovi roku 2019 rozhodly hlasy, které 73 nominovaným (55 dospělým a 18 juniorům) udělila veřejnost. Výsledky budou zveřejněny v rámci slavnostního večera. Časopis Psí sporty, partner ankety, vybere vítěze kategorie Kynologický počin roku. Tento titul připadne člověku, závodům nebo jinému činu.

Kynolog roku je originální anketa, která se ohlíží za uplynulou sezonou a oslavuje největší úspěchy, kterých český kynologický národ za celý rok dosáhl. Do ankety je zapojena jak odborná porota, tak i široká veřejnost, která může své sympatie vyjádřit prostřednictvím hlasování v kategorii Nejsympatičtější kynolog. Veřejné hlasování prostřednictvím internetu probíhalo od 6.1. do 6.2. na stránkách kynologroku.cz.

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne 22. února 2020 v pražské klubu MeetFacotry na adrese Ke Sklárně 3213/15, Praha 5.

Více informací na www.kynologroku.cz

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
18/2/2020 Blíží se Kynolog roku 2019 – TZ DOC
18/2/2020 Blíží se Kynolog roku 2019 – fotky ZIP