VAFO: Nová kloubní výživa Canvit Chondro s masovou příchutí pro psy

28/05/2018 Press, VAFO Brit -

Firma Canvit, přední český výrobce krmiv a vitaminových doplňků pro domácí mazlíčky, představila nové, ochucené tablety Canvit Chondro pro psy. Kloubní výživa ve formě tablet, nově s příchutí jater, je určena pro ochranu, léčbu i podporu vývoje a růstu kloubů psů všech plemen. Canvit je dceřinou společností VAFO PRAHA, předního českého výrobce krmiv Brit pro psy, kočky a hlodavce.

Nové, velmi chutné vitamínové doplňky Canvit Chondro a Chondro Maxi představují komplexní kloubní výživu pro psy ve formě tablet, které je vhodné užívat pravidelně. Pravidelné podávání kloubní výživy je zásadní pro potlačení bolestivosti a zlepšení hybnosti kloubů, což se projeví zvýšenou aktivitou a radostí ze života. Avšak podávání tablet bývá pro většinu majitelů neustálým hledáním způsobu, jak tabletu zatraktivnit, aby ji pes nevyplivl. A neochota přijímat tablety je i častou příčinou předčasného ukončení léčby a zhoršení zdravotního stavu psa.

Tablety Canvit Chondro nabízejí jednoduchý a bezpečnější způsob dlouhodobého podávání kloubní výživy pro aktivní život bez bolesti. Psy jsou výborně přijímány díky přidanému hydrolyzátu kuřecích a vepřových jater. Průzkum ukázal, že tablety Canvit Chondro přijímalo dobrovolně dokonce více než 70 % psů v porovnání s konkurenčními přípravky. Během studie chutnosti je velká část psů považovala dokonce za pochoutku, ne za tabletu.

Kloubní výživa Canvit Chondro je určena pro ochranu a léčbu kloubů u rostoucích a zdravých psů všech plemen a na podporu vývoje a růstu kloubů u štěňat a rostoucích psů. Vhodné jsou rovněž k regeneraci a ochraně kloubů u aktivních psů a ke zpomalení opotřebení kloubů u stárnoucích a obézních psů.

Tablety Canvit Chondro Super obsahují navíc MSM a kyselinu hyaluronovou, tj. látky s prokázaným protizánětlivým a analgetickým účinkem. Jsou proto vhodné v případě osteoartritidy kloubů a u aktivně sportujících, obézních či starších psů s omezenou pohyblivostí.

Přípravky obsahují základní stavební kameny kloubní chrupavky. K těm patří glukosamin, chondroitin a kolagen – látky, které při jejich pravidelném užívání dokážou opotřebení kloubní chrupavky zpomalit. Chondroitin pomáhá tím, že váže vodu, udržuje elasticitu chrupavek a blokuje enzymy poškozující chrupavku. Glukosamin stimuluje metabolismus chondrocytů, tj. hlavních buněk obsažených v chrupavce, a zpomaluje degeneraci chrupavky. Kolagen zabezpečuje pevnost a pružnost chrupavek a kloubních struktur. Důležitý je i vitamin C, který se podílí na metabolismu kolagenu a chrání buňky před oxidačním poškozením. Mezi další látky, které dokážou potlačit zánětlivé procesy a bolestivost kloubu, patří kyselina hyaluronová nebo MSM.

Přípravky Canvit Chondro představují kvalitní kloubní výživu vyráběnou v České republice – jsou bezpečné a nezpůsobují žádné alergie.

Rizika onemocnění kloubů
Mezi rizikové faktory, které klouby poškozují, patří vrozené onemocnění kloubů (dysplazie kyčlí, ramen a loktů), sportovní zátěž, obezita, vyšší hmotnost velkých plemen psů nebo zánětlivé onemocnění kloubů (osteoartritida). Poškozená chrupavka vyvolává zánět, dochází k otoku kloubu, který se stává bolestivým, a omezení pohyblivosti kloubu. Bolestivost kloubů se nejčastěji projevuje kulháním, sníženou ochotou psa k pohybu a hře, ztuhlostí, odmítáním chůze do schodů a zdolávání překážek.

1/ Canvit Chondro – vhodné pro psy do 25 kg pro prevenci problémů s pohybovým aparátem, psy s vyšším rizikem pohybových obtíží. Cena: 176 Kč (100 g) a 373 Kč (230 g).
2/ Canvit Maxi – vhodné pro psy nad 25 kg pro prevenci problémů s pohybovým aparátem, psy s vyšším rizikem pohybových obtíží (stárnoucí psy, aktivní psy a psy s nadváhou). Cena: 658 Kč (500 g) a 1 270 Kč (1 kg).
3/ Canvit Super – vhodné pro psy nad 25 kg pro regeneraci kloubů, zlepšení pohyblivosti, zmírnění bolestivosti při jejím pokročilém stupni či zvýšeném riziku pohybových obtíží. Doporučeno i pro psy s diagnózou dysplazie kyčelního kloubu, artrózou, pro psy velkých plemen od období rychlého růstu do dospělosti, psy s nadměrnou zátěží pohybového aparátu a seniory. Cena: 436 Kč (230 g) a 827 Kč (500 g).

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
26/3/2018 Brit_ Canvit Chondro – TZ DOC
26/3/2018 Brit_ Canvit Chondro – fotky ZIP