BRIT: Nové receptury Brit Premium Sausage

28/05/2018 Press, VAFO Brit -

Společnost VAFO PRAHA obohatila své portfolio mokrých krmiv pro psy o nové salámy Brit Premium Sausage, které jsou kombinací celých kousků masa a lehkého paté. 95% obsah masa zajišťuje výbornou chuť a lehkou stravitelnost. Masové salámy jsou vhodné jak k BARF stravě a k vařenému masu, tak i ke granulím pro zpestření psího jídelníčku. Neobsahují sóju, geneticky modifikované organismy ani konzervační látky. Salámy Brit jsou vyráběny v nové továrně společnosti v Chotovinách na Táborsku.

„Tyto salámy jsou kompletním krmivem, a proto se dají používat jako základní složka při krmení psa BARF, tedy pouze syrovým masem. Dále je možné použít je i ve vařené stravě nebo v kombinaci s granulemi,“ říká Ing. Martin Kváš, odborník na výživu. „Dají se použít také pro zchutnění krmné dávky, když psovi jeho jídlo příliš nejede, nebo i jako odměna při výchově a výcviku pejska,“ doplňuje.

Salámy jsou vyrobeny z čerstvých surovin a pro psy tak atraktivní a dobře stravitelné. Kromě masa obsahují i různé tkáně a celé vnitřnosti a svým složením jsou tedy velmi podobné přirozené kořisti psů v přírodě. Díky měkké konzistenci jsou vhodné i pro psy v rekonvalescenci.

Široká škála rozmanitých chutí
Se záměrem oživit psům jejich jídelníček přichází výrobce krmiv Brit s novými druhy masových salámů. Jedná se o kombinace Brit Sausage Chicken & Venison, Brit Sausage Turkey & Peas a Brit Sausage Chicken & Rabbit. Nové receptury tak obohacují dosavadní nabídku pěti druhů salámů – Chicken, Sport Beef & Fish, Chicken & Lamb, Chicken & White Fish a Turkey – na osm jedinečných psích svačin složených z 95% podílu masa.

Pestré složení salámů zajišťuje optimální přísun všech aminokyselin, které jsou ve výživě psa nezbytné. Použití kuřecích krků přináší i dostatečný obsah minerálů v přirozeném poměru a ve vysoce stravitelné formě, která odpovídá fyziologickým potřebám psa.

První inovované výrobky z továrny Chotoviny
Výroba salámů Brit Premium Sausage probíhá v nové továrně společnosti VAFO na mokrá krmiva v Chotovinách na Táborsku. Firma zde zahájila vlastní výrobu mokrých krmiv na konci loňského roku. Nové salámy jsou prvním inovovaným výrobkem z portfolia Brit. Dosud si firma vyráběla sama pouze sušená krmiva, ta mokrá – konzervy a salámy – si nechávala vyrábět v Evropě a v Asii.
Díky otevření nové továrny vznikne i 33 nových pracovních míst. Budou se zde vyrábět konzervy, kapsičky a masové salámy pro psy a kočky. Továrna stojí na pozemku o rozloze 26 tisíc metrů čtverečních a roční plánovaná produkce zde je zhruba 15 tisíc tun krmiva. Kromě této vyrábí VAFO krmiva ještě v dalších třech fabrikách v České republice – v Chřášťanech, Chelčicích a ve Velkém Ratmírově.

Osm druhů 800g salámů Brit Premium Sausage
• Brit Sausage Chicken – 95 % kuře (kuřecí maso, játra, srdce, krky, žaludky). Obsahuje kousky kuřecích vnitřností.
• Brit Sausage Chicken & Venison – 87 % kuře (kuřecí maso, játra, srdce, krky, žaludky), 8 % zvěřina. Obsahuje kousky kuřecích vnitřností.
• Brit Sausage Sport Beef & Fish – 85 % hovězí (hovězí maso, játra, srdce), 10 % ryby.
• Brit Sausage Chicken & Lamb – 85 % kuře (kuřecí maso, játra, srdce, krky, žaludky), 10 % jehně.
• Brit Sausage Chicken & White Fish – 87 % kuře (kuřecí maso, játra, srdce, krky, žaludky), 8 % bílé ryby.
• Brit Sausage Turkey & Peas – 95 % krůta (krůtí maso, játra, srdce, krky, žaludky) a hrách. Obsahuje kousky krůtích vnitřností.
• Brit Sausage Turkey – 95 % krůta (krůtí maso, játra, srdce, krky, žaludky). Obsahuje kousky krůtích vnitřností.
• Brit Sausage Chicken & Rabbit – 85 % kuře (kuřecí maso, játra, srdce, krky, žaludky), 10 % králík. Obsahuje kousky kuřecích vnitřností.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
18/4/2018 Brit-Chotoviny – TZ DOC
18/4/2018 Brit-Chotoviny – fotky ZIP