VAFO: INTERZOO 2018 – Největší B2B veletrh PET byznysu

28/05/2018 Press, VAFO Brit -

Německé město Norimberk se znovu stalo dějištěm B2B veletrhu Interzoo. Zhruba 39 tisíc návštěvníků, kteří se na výstaviště sjeli z více než 125 zemí světa, se na místě dozvěděli vše o nejnovějších výrobcích v oblasti PET sortimentu. Z České republiky se akce účastnila také společnost VAFO PRAHA, přední výrobce krmiv pro psy a kočky, která vyváží do 66 zemí světa. Ta na veletrhu představila hned několik nových produktů a v rámci virtuální prohlídky provedla zájemce po zcela nové a světově unikátní továrně na mokrá krmiva v Chotovinách.

V Norimberku proběhl 35. ročník Interzoo, světového veletrhu PET byznysu. Akce, která trvala celkem 4 dny (8. – 11. května), se zúčastnilo 1 989 prodejců z 66 zemí světa. Oproti minulému ročníku vzrostl počet vystavovatelů o 9 procent. 74 procent návštěvníků pocházelo ze zahraničí, a to především z Itálie, Španělska, Francie, Velké Británie, Nizozemska, České republiky, Číny a Polska.

Trh s PET sortimentem jednoznačně prosperuje. „Růst veletrhu Interzoo je odrazem pozitivního vývoje na mezinárodním trhu s domácími zvířaty, který v loňském roce vzrostl na více než 98 miliard eur,“ uvedl na tiskové konferenci Norbert Holthenrich, předseda Německého sdružení Pet Trade & Industry (ZZF).

Interzoo navštívilo také VAFO PRAHA
Z České republiky se na veletrhu představila i společnost VAFO PRAHA, výrobce krmiv pro psy, kočky a hlodavce. „Interzoo je pro nás klíčovou událostí a letos byl ve znamení velkého množství novinek. Naše prezentace se za roky proměnila z malého stánku v troufám si říci jednu z technologicky a designově nejzajímavějších expozicí. Podařilo se nám virtuálně převést naší zbrusu novou továrnu na mokrá krmiva z Chotovin přímo do Norimberku,“ říká s úsměvem marketingový ředitel společnosti VAFO PRAHA Martin Šámal. Dále doplňuje: „Poprvé jsme vystavovali společně s německou společností Allco, která je loňskou zahraniční akvizicí VAFO. Oba stánky byly ve stejném designu a přes uličku propojeny světelným mostem. Veletrh nám dává možnost setkat s našimi zahraničními partnery, německými kolegy a zároveň získávat kontakty na nové trhy,“ potvrzuje význam akce.

Stánek VAFO, který zabíral plochu 210 m2, se pro letošní ročník dočkal nového konceptu dávajícího prostor ukázat každou řadu krmiv s jejím příběhem. Unikátem byla také virtuální prohlídka továrny v Chotovinách, kterou navštívilo přes 200 zájemců. Společnost se na veletrhu v Norimberku rozhodla předvádět téměř výhradně novinky, kterých přivezla hned několik. Mottem účasti na veletrhu bylo Some like it Fresh, tedy Někdo to rád čerstvé“. Díky nejmodernějším výrobním technologiím totiž VAFO dokáže přidat do granulí až 40 procent čerstvého masa.

Prezentovanými novinkami byly inovovaná řada salámů Brit Premium Sausage a Brit konzervy pro psy z Chotovin, relaunch prodejní stálice Brit Premium pro psy s podílem masa navýšeným až přes 50 procent, řada Brit Fresh, veterinární diety Brit pro psy i kočky a rozšíření řady Carnilove o pochoutky a fresh výrobky.

Brit – VAFO PRAHA s.r.o. | Web: www.krmivo-brit.cz │ Facebook: www.fb.com/britCS/
Brit – VAFO PRAHA s.r.o. je český výrobce krmiv  rodinná společnost zabývající se výrobou, vývojem a distribucí krmiv od roku 1994. Krmiva značky Brit se vyváží do 66 zemí Evropy a světa. Na domácím trhu zaujímá Brit pozici lídra v oblasti pet food na neorganizovaném trhu. Vývoj a výroba krmiv Brit probíhají na základě dlouholeté zkušenosti a znalosti zdravé výživy psů a koček s maximálním ohledem na jejich zdraví a prospěch. Profesionálové, kteří zodpovídají za vývoj krmiv Brit, jsou chovateli či majiteli psů. Brit úzce spolupracuje s odborníky z oboru s cílem vyrábět krmiva, jež splňují i ty nejnáročnější požadavky na kvalitu.

O Allco Heimtierbedarf GmbH & Co. KG
Allco bylo založeno v blízkosti Brém v roce 1971 Clausem Lefersem. Pod obchodním označením Christopherus a ALCOTE dodává vysoce kvalitní krmiva pro psy, kočky a okrasné kapry převážně pro německý trh a okolní země. Syn Clause Leferse Jörg řídí Allco od roku 2006. Roční obrat společnosti se pohybuje okolo 250 mil. Kč, zaměstnává 25 lidí.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
28/5/2018 Interzoo 2018 – TZ DOC
28/5/2018 Interzoo 2018 – fotky ZIP