Brit: PETIT: Small in size, big in mind

11/07/2014 Press, VAFO Brit -

Jsou individuální, jsou specifičtí, jsou okouzlující. Jsou MALÍ. Temperamentní psi nejmenších plemen se dožívají vysokého věku a jejich organismus se vyznačuje vysokými nároky na kvalitu a energii v relativně nízké dávce krmiva. V souladu s jejich individuálními potřebami přichází český výrobce léty prověřených krmiv Brit s komplexním výživovým programem pro nejmenší plemena: řadou PETIT. Ta zahrnuje kompletní krmiva, masové konzervy a kapsičky, pamlsky i výživové doplňky. Rozrůstající se chovy nejmenších plemen tak mají novou vlajkovou loď luxusní výživy bez kompromisů.


Řada PETIT vyhovuje vysokým výživovým nárokům malých plemen. Jednotlivé granule mají speciální velikost, obsahují vysoký podíl masa i energie a vyznačují se vysokou stravitelností. Dále disponují funkčními komponenty, které přispívají ke zlepšení kondice a kvality srsti. Jde o řadu bohatou na energii, jež obsahuje účinné látky pro podporu srdeční činnosti, dlouhodobou antioxidační ochranu organismu, zdravý chrup a celkovou vitalitu. Kromě funkční stránky jsou krmiva značky PETIT pestrá a variabilní, a proto osloví i ty nejvybíravější jazýčky.

Mezi tato plemena patří například oblíbení jorkšír, čivava, mopsík nebo bišonek. Nutriční specialista, Ing. Martin Kváš, vysvětluje jejich specifické výživové potřeby: „Toy plemena psů se dožívají zhruba dvou až třínásobného věku než velcí psi, a proto potřebují funkční krmivo na ochranu oběhového aparátu, podporu vitality a zdraví chrupu i kloubů. Malí psi mají velmi krátký trávicí trakt a malé rozměry žaludku. Přitom mají vysoké nároky na energii. Proto vyžadují krmiva vyrobená ze surovin nejvyšší kvality a s vysokým obsahem masa. Krmiva by měla obsahovat málo obilovin – low grain, nebo být bez obilovin zcela – grain free.“ Kromě specifické anatomie vyžadující individuální přístup k výživě, bývají tito psi nároční na péči o srst. Proto je i její kvalita dalším stupněm lásky k nejmenším čtyřnohým miláčkům.

Suchá krmiva řady PETIT jsou navržena podle tří základních věkových fází: štěně (1-12 měsíců), dospělý pes (1-10 let) a senior (nad 10 let). Různé zdroje masa pro výživu v období dospělosti jsou zárukou kompletního pokrytí spektra esenciálních aminokyselin, nezbytných pro výživu svalů a správné fungování organismu.

Konzervy i kapsičky jsou příslibem specifických chuťových variací podle preferenci každého domácího mazlíčka. Pro výrobu jsou použity suroviny z přírodních zdrojů určené k lidské spotřebě. Luxusní produkty PETIT jsou obohaceny o lososový olej pro vysoce lesklou a zdravou srst. Jejich přirozená šťavnatost, chuť a vůně přirozeně doplňují každodenní výživu a jsou oblíbeným lákadlem nejmenších společníků.

Delikátní pamlsky PETIT taktéž vyhovují anatomii malých plemen, konkrétně jejich malým čelistem. Neobsahují žádné obiloviny, sůl, ani sóju a jsou vyrobeny ze 100% drůbežího a rybího masa.

Zdravé pochoutky PETIT jsou vhodným doplňkem stravy pro prevenci nejčastějších zdravotních komplikací u malých plemen. Jde o srdeční choroby kvůli vysoké míře stresu, zvýšený výskyt zubního kamene způsobený dlouhověkostí a nároky na kvalitu srsti a reprezentativní vzhled. Vysoká chutnost a anatomicky přizpůsobený tvar pamlsků zajistí oblibu u každého mazlíka.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
11/7/2014 Petit – TZ DOC
11/7/2014 Petit produkty – fotky ZIP
11/7/2014 Petit image – fotky ZIP