STIHL: Elektrický zahradní drtič VIKING GE 450

15/09/2010 Press, STIHL -

Multifunkční drtič s novou dvoukomorovou technologií.

Společnost VIKING vyvinula nový výkonný elektrický drtič pro profesionální uživatele a náročné zahrádkáře. VIKING GE 450 zpracovává jak měkký, tak tvrdý zahradní odpad. Ten se na každé zahrádce velmi rychle kupí na velké hromadě. Jakmile je však rozdrcen, rozkládá se velmi rychle na cenný kompost. Technologie dvoukomorového drcení zaručuje rychlé zpracování velkých objemů.

O kvalitě a zpracování drtiče Viking GE 450 vypovídá i obdržená cena Red Dot Design 2010 v sekci Zahrada, která je udělována zajímavým produktům, jejichž provedení je inovativní, funkční, ekologické nebo např. odolné. V této soutěži bylo celkem přihlášeno přes 4 000 produktů z 57 různých zemí. Vítězné produkty budou vystaveny od 6. července do 1. srpna 2010 v muzeu Red Dot Design v německém Essenu.

Jedna násypka pro dřevěný materiál a druhá pro měkký odpad.
Díky dvěma podávacím otvorům je práce jednoduchá a pohodlná. Zahradník vkládá veškerý objemný měkký zahradní odpad do přímé trychtýřovité zvukově izolované násypky. Díky mimořádně velkému otvoru a integrované bezpečnostní klapce mohou být snadno zpracovány i větší kusy.

Zahradní odpad se zpracovává v horní ze dvou komor, zhotovených z kovových slitin a situovaných ve spodní části stroje. Ostré a robustní křídlové, trhací a kombinované čepele na multifunkčním noži Multi-Cut 450 zaručují dokonalé výsledky drcení. Veškerý rozdrcený materiál je pak vyhozen středním odpadním žlabem. Ten je velmi prostorný, aby se předešlo ucpávání.

Výklopná trychtýřová násypka, která se rozkládá směrem dozadu, je určena ke vkládání větví, určených ke štěpkování. Drtící jednotka je umístěna ve druhé – spodní komoře stroje. Extrémní výkon motoru spolu s geometrií štěpkovacích nožů zajišťují vynikající průchodnost zpracovávaného materiálu, přičemž malá výška násypky usnadňuje práci i s dlouhými větvemi.

Pevné usazení a snadný transport

Se svou širokou nápravou, dobře vyváženým těžištěm, robustním materiálem a novou, stabilní konstrukcí upevnění kol je tento zahradní pomocník vždy bezpečný a spolehlivý. Bezpečnost je kladena na první místo – potvrzuje to i nový systém ovládání stroje prostřednictvím bezpečnostního vypínače systému One Click/One Turn, který je přímo začleněn do uzavíracího šroubu – po jednom otočení, případně stisknutí se motor vypne a ihned zabrzdí.

Plnící násypku je možné velice jednoduchým způsobem demontovat a tím usnadnit transport a ušetřit místo při skladování. Díky pevným držadlům na násypce, velkým kolům a konstrukci upevnění kol může uživatel drtič naklonit a velmi snadno jej přemístit. Praktickým detailem je skříňka na nářadí, kterou má VIKING integrovánu přímo do krytu vedle motoru. Díky ní jsou všechny důležité nástroje vždy po ruce.

Technické specifikace

Model GE 450
Cena 30 700 Kč
Jmenovité napětí 400 V trojfázový
Příkon 3 800 W
Skříň stroje Polymer/kov
Drtící komory Hliníková slitina
Kola 2 x 250 mm
Maximální tloušťka větví asi 55 mm

Výrobky VIKING nehledejte v hobbymarketech, ale pouze u autorizovaných prodejců STIHL a VIKING s kvalitním poradenstvím a servisem. Autorizovaný prodejce garantuje svými odbornými znalostmi to, že každý uživatel dostane takové nářadí, které je pro něj a jeho účel optimální. Prodejce předá stroj připravený k provozu a informuje vás o správné a bezpečné obsluze, případně poradí s nákupem dalších pomůcek, příslušenství a ochranných prostředků.

Podrobné informace o produktech STIHL najdete na www.stihl.cz, kontakt na nejbližšího autorizovaného prodejce i na bezplatné infolince 800 555 226

Vstup do diskuze