STIHL: Nová sekačka na trávu VIKING MB 448 TX Kompaktní zahradní pomocník s pohonem kol

15/09/2010 Press, STIHL -

Nová sekačka na trávu VIKING MB 448 TX má šířku záběru 46 centimetrů, jednoduchou obsluhu a dobrý poměr cena/výkon, a je proto ideální pro trávníky o rozloze mezi 500 a cca 1200 m2. Benzinová sekačka se vyznačuje osvědčenou kvalitou značky VIKING.

Jaké jsou vlastnosti dobré sekačky na trávu?
Musí sekat čistě, musí být snadno ovladatelná a musí pracovat spolehlivě. Nová sekačka VIKING MB 448 TX to vše umí – a ještě daleko více. U snadno řiditelné sekačky je využito know-how společnosti VIKING v oblasti komfortu a výkonnosti. Hlavními charakteristickými znaky sekačky MB 448 TX je nízká váha a kompaktní provedení. Díky nim je sekačka na trávníku pohodlně ovladatelná, a to dokonce i na stísněných zahradních plochách. Sekačka je vybavena pohonem kol, ten významně usnadňuje sekání trávy v zahradách na svahu a na nerovném povrchu. Motor Briggs&Stratton řady 550 s vysokým točivým momentem zajišťuje trvalý výkon.

Dokonale navržena až do nejmenších podrobností
Na sekačce MB 448 TX každého zaujme i v detailech použitá pokročilá technologie. Ve spojení s aerodynamicky tvarovanou žací skříní vytváří tvarovaný nůž při sekání silný proud vzduchu, ten zvedne trávu, čepele nože ji čistě zastřihnou a výsledkem je stejnoměrně posekaný trávník. Díky kolům, uloženým v kuličkových ložiscích, vhodných i do členitého terénu, se MB 448 TX pohybuje snadno, a to i na nerovných trávnících.
Výšku sekání lze snadno nastavit na jeden ze sedmi stupňů pouhými dvěma pohyby. Rovněž čištění je pohodlné a snadné – sekačka se naklopí do svislé polohy a zbytky posekané trávy lze pak snadno odstranit.

Základní vybavení obsahuje i známé praktické funkce přístrojů VIKING. Indikátor plnění ukáže, že je koš na zachycování trávy plný. Velká držadla a praktický zaklapávací uzávěr usnadňují vyprazdňování koše. Sklopná řídicí rukojeť usnadňuje transport a šetří místo při skladování.

Technické specifikace

Cena 11 990 Kč
Model MB 448 TX
Typ motoru B&S řada 550 / 4 HP
Spuštění/zastavení Spuštění/zastavení motoru na řídicí rukojeti
Šířka záběru 46 cm
Výška sekání 25–70 mm
Nastavení výšky sekání Sedmistupňové, na nápravě
Pojezd Jednostupňový pohon zadních kol
Hmotnost 27 kg
Objem koše na zachycení trávy 60 l

Doplňky: Kit 448 (mulčovací souprava)

Výrobky VIKING nehledejte v hobbymarketech, ale pouze u autorizovaných prodejců STIHL a VIKING s kvalitním poradenstvím a servisem. Autorizovaný prodejce garantuje svými odbornými znalostmi to, že každý uživatel dostane takové nářadí, které je pro něj a jeho účel optimální. Prodejce předá stroj připravený k provozu a informuje vás o správné a bezpečné obsluze, případně poradí s nákupem dalších pomůcek, příslušenství a ochranných prostředků.

Podrobné informace o produktech STIHL najdete na www.stihl.cz, kontakt na nejbližšího autorizovaného prodejce i na bezplatné infolince 800 555 226

Vstup do diskuze