FMX Gladiator Games:Derniéra FMX Gladiator Games: Double backflip, tandem backflip na sněžném skútru a let FIATem PUNTO zpečetily gladiátorskou historii

05/12/2011 FMX Gladiator Games, Press -

FMX Gladiator Games 2011 naplnily ta nejnáročnější očekávání a navždy se tak zapsaly do historie adrenalinového sportu nejenom v Česku. O2 Aréna se stala svědkem hned několika rekordních kousků. Na 32 metrů dlouhém skoku řádila česká a světová FMX špička, ale kotel diváků si měl možnost vychutnat skok automobilu FIAT Punto, neuvěřitelný double backflip a také tandem backflip na sněžném skútru. Králem večera se se svými pekelnými kousky stal Petr Pilát. Ale od začátku.

Už v odpoledním tréninku se utkali čeští jezdci o poslední soutěžní místo – divokou kartu v gladiátorské dvanáctce. Ukořistil ji Zdeněk Fusek, který se vedle mistra světa Libora Podmola, Martina Koreně, Petra Piláta a matadora FMX Petra Kuchaře stal dalším českým želízkem v ohni večerní show. Hned na začátku show představil hlas večera, Leoš Mareš, nabité Aréně nejen jezdce, ale i rozhodčí, pravidla závodu a systém jeho hodnocení. Krátce na to, už diváky přivedlo do varu první kolo gladiátorského utkání. Pouhou minutu a půl měli jezdci na to, aby ukázali, že patří do nejužšího výběru. První rozehřál diváky teprve devítiletý Matěj Česák, po něm se vrhl do arény Zdeněk Fusek. Pak už to šlo ráz naráz. Daneil Bodin, po nem pokračoval Miller, Koreň, Strong a jako sedmý za notného povzbuzování publika na skocích skotačil Petr Kuchař. Další psí kusy v aréně předvedli ďábelští Američani Mason a Williams a konečně – master Libor Podmol. Třínáctku ukončili matador Torronteras, Petr Pilát a dvojnásobný mistr světa Francouz Remi Bizouard.

Před dalším pokračováním se diváci ještě pobavili jízdou teprve čtrnáctileté Kristýny Vítkové, který také jezdí freestyle motocross. Následovala exhibice minibiků, která přinesla i nepěkný pád. Následovalo druhé kolo, ve kterém se předvedla postupující jedenáctka (vypadl pouze Matěj Česák a Zdeněk Fusek). A to hned ve třech blocích: non-flipped trick, libovolný flip trick a libovolný trick. Absolutním vítězem soutěže se nakonec stal excelentní Petr Pilát a po přestavbě scény přišla na řadu exhibice všech jezdců při synchro jízdách a vláčcích až byl chvílemi prostor ve vzduchu jezdci doslova přesycený.

Petr Pilát to zhodnotil „Vítězství si moc vážím, protože konkurence byla fantastická. Trať byla perfektně připravená. Všechno klaplo a doufám, že to opravdu nebyly poslední Gladiator Games.“
To už ale nastal čas pro jeden z nejšílenějších kousků –tandem backflip na sněžném skútru bratří Mooreových, který fanoušky adrenalinu doslova postavil na nohy. Pak se v průběhu představení finalistek Miss FMX Gladiator Games 2011 scéna připravila na double backflip Scotta Murraye. Komu povolili nervy u tohohle neuvěřitelného skoku, mohl jít domů, protože na svou premiéru čekal ještě FIAT Punto a jeho netrénovaný skok. Krve by se nedořezal v napjaté atmosféře, za volant si sedl samotný organizátor celé show – Marek Rejman a spolujezdcem mu byl Zdeněk Fusek.

Marek Rejman, hlavní pořadatel k tomu řekl: „Když jsem poprvé uviděl ten velký dopad, zvýšený kvůli dlouhému skoku, tak jsem si uvědomil, že to opravdu nebude sranda. Zdeněk Fusek mě stále přesvědčoval, že je to v pohodě a není se čeho bát. Tak jsem podržel nohu na plynu a pak už si pamatuju jenom dopad a šílenou radost.“

Po šťastném návratu na zem se strhl aplaus aspirující na zbourání arény, takže konečná PYRO Show už byla jenom pečetí celého, neuvěřitelně nabušeného večera.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
3/12/2011 FMX Gladiator Games: Derniéra FMX Gladiator Games – TZ DOC
3/12/2011 FMX Gladiator Games: Derniéra FMX Gladiator Games – foto ZIP

Vstup do diskuze