FMX Jam: Adrenalin a vášnivý freestyle motocross byl k vidění na Horsefeathers FMX Jam Volume 7

23/08/2012 FMX Jam, Press -

Skvělé počasí a parádní divácká atmosféra přály již sedmému ročníku freestyle motocrossové akce Horsefeathers FMX Jam. Ten tradičně nabídl nevídanou show, letní festivalovou atmosféru a pořádný vodvaz. Adrenalinový freestyle motocrossový nášup představilo 9 jezdců, které hecovalo přes 4000 diváků.

Praha 23. srpna – Už od brzkých ranních hodin se ve Freestyle Parku Modřany připravovalo na sedmý ročník Horsefeathers FMX Jam. Organizátor a jezdec v jedné osobě, Martin Koreň, se letos opět vyšvihl. Divákům vymodlil krásný slunečný den, přivezl odvážné jezdce a zařídil opět skvělou freestyle motocrossovou show. Martin k tomu říká: „Asi mě někdo nahoře má rád a přeje freestylu, protože včera nám na vyjížďce v lese lilo jak z konve a dnes byl kupodivu opět nádherný den.“

Po třetí hodině se jezdci s vervou pustili do tréninku a ukázali, že se vysokých a nebezpečných skoků rozhodně nebojí. Dvě hodiny nato už začala odvázaná FMX Show, která brala dech snad všem návštěvníkům. V rámci ní se představilo 9 jezdců ze čtyř zemí. Ze zahraničí dorazili: Gilles Dejong (Bel), Martin Schenk (A), Chris Brock (Eng). Náš prapor drželi Libor Podmol, Aleš Liemann, Tomáš Lysáček, Radek Bílek, František Maca a kdo jiný než Martin Koreň.

K vidění byly náročné backflipové variace, ale i old schoolové triky. Diváci ocenili neuvěřitelný posun vpřed všech jezdců, prakticky všichni měli ve výbavě salto vzad. Při závěrečném vláčku (kdy všichni skáčou ve dvojicích těsně za sebou) už byli diváci v absolutním transu. Králem večera se nakonec stal úřadující mistr světa Libor Podmol, který zvítězil v soutěži NUTCASE Best Style Trick (jednoduše byl nejlepší z nejlepších). Ve finále porazil Chrise Brocka díky podpoře publika.

Na místě si návštěvníci mohli provětrat peněženky v Horsefeathers letním výprodeji či v kolekci týmu FMX4Ever. Při celodenním setu DJ Jorgose se také soutěžilo v Snickers Nutcase zone, surfovalo po netu v internetové kavárně seznam.cz, nebo se podávat vychlazené pivko a pořádnej párek na stánku.

A jak Horsefeathers FMX Jam volume 7 hodnotí sám Martin Koreň: „Neuvěřitelná atmosféra, úžasní diváci, perfektní počasí, kluci lítali naprosto bez zábran a dávali strašná pekla. Za mě velmi povedená akce a díky všem.“

Po akci se tradičně konala autogramiáda s jezdci, která se zvrhla v párty za všedního dne! Ta pokračovala na louce s kapelami Queen of Everything a Twisted Rod a v podpalubí lodě.

Seznam jezdců:

Martin Koreň (CZ)
Gilles Dejong (Bel)
Martin Schenk (Aus)
Chris Brock (Eng)
Libor Podmol (CZ)
Aleš Liemann (CZ)
Tomáš Lysáček (CZ)
Radek Bílek (CZ)
František Máca (CZ)

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
23/8/2012 FMX Jam – TZ DOC
23/8/2012 FMX Jam – foto high-res ZIP

Vstup do diskuze