HYDRAPAK: Vyzrajte na pitný režim

12/07/2019 Press, Raven -

Hydratace je základ nejen v létě, ale po celý rok. Nedostatek tekutin totiž způsobuje malátnost, ospalost, bolest hlavy i závažnější zdravotní problémy. A na pravidelný pitný režim nesmíme zapomínat ani během cest – ať už vyrazíme na horský výšlap, běžecký závod, festival nebo obyčejnou procházku, vodu bychom měli mít vždy po ruce. Jak příjem tekutin nezanedbávat?

Vytvořte si zvyk
Jako u všech aktivit, které si chcete osvojit, pomáhá i v tomto případě udělat si z pití rituál. Dávejte si sklenici vody každý den po probuzení, k odpolední kávě, doplňte jí snídani, oběd a večeři. Večer však s pitím opatrně, aby vás ze spaní nerušil přeplněný močový měchýř. Stejně tak není ideální vypít celodenní „dávku“ naráz během chvíle a dohánět tak celodenní deficit. Jak v průběhu dne na pitný režim nezapomínat? Nachystejte si na stůl džbánek vody – jednak jej budete mít neustále na očích a také budete snáze kontrolovat množství tekutin, které jste už vypili. Dalším chytrým pomocníkem jsou mobilní aplikace (např. My Water Balance nebo Water Balance Tracker), které vám s dodržováním pitného režimu pomáhají. Některé z nich fungují jako hlídač, který vás pravidelně upozorňujete, ať se napijete, jiné stojí na principu hry, ve které vás každá vypitá sklenička posouvá na vyšší level.

Čistá voda je základ
Základní tekutinou, kterou byste měli do těla dostávat, je obyčejná voda. Tu si můžete zpestřit citrónem mátou či ovocem, doplnit bylinnými nebo ovocnými čaji, minerálkami. Sladkým limonádám a alkoholu se vyhněte, ty do správného pitného režimu určitě nepatří! Co však může příjem tekutin naopak podpořit, jsou polévky, okurky či ovoce (ananas, meloun či například broskve). Tyto dobroty totiž nejen že zaženou vaše chutě, ale díky vysokému procentu vody vás také posunou o krůček blíž k naplnění denního pitného plánu.

Noste si lahev s sebou
Na doplňování tekutin byste měli myslet také když vyrazíte ven. Kvalitní znovupoužitelná lahev by proto měla být základní výbavou každého sportovce i dobrodruha. Vláčet s sebou na výlety balenou vodu je nepraktické hned z několika důvodů – když jsou jednorázové lahve plné, jsou těžké, když jsou prázdné, zabírají zbytečně mnoho místa. Kromě toho se snadno opotřebují a následně skončí jako neekologický odpad někde v koši. Ideálním řešením jsou proto lahve znovupoužitelné, které můžete během cesty libovolně doplňovat a po vyprázdnění je zase vracet do batohu bez toho, aby překážely. Značka HydraPak proto přichází s flexibilní lahví HydraPak Stash. Ta je tak lehká a ohebná, že ji schováte téměř všude. Po vyprázdnění ji totiž snadno stočíte na ¼ její původní velikosti. Stash je kompaktní, a na rozdíl od tvrdých skleněných nebo nerezových lahví neváží skoro nic. Speciální plast navíc neobsahuje škodlivé BPA ani PVC.

Hydrapack Stash_1 l
Stash 1 l, 670 Kč

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
12/7/2019 HYDRAPAK – Článek DOC
12/7/2019 HYDRAPAK – fotky ZIP