LSK: LEKI posiluje o čerstvé Mistry ČR a dominuje na domácí scéně

10/10/2017 LEVELSPORTKONCEPT, Press -

Po vzoru mnoha světových hvězd a českých biatlonových medailistů se od letošní sezóny do světového týmu LEKI připojili současné jedničky v běhu na lyžích, Martin Jakš a Kateřina Smutná, ale třeba i Jiří Ročárek. Všichni tak rozšířili početnou českou sestavu, do které patří například L. Bauer a skoro celý tým PIONEER Investment Team, G. Koukalová, M. Šlesinger, E. Puskarčíková, T. Krupčík a mnoho dalších. LEKI je největším výrobce sportovních holí na světě, přičemž všechny hole vyrábí na území České republiky v továrně v Tachově.

Oba poslední zářijový víkend potvrdili svou nadvládu na českém území, když zvítězili ve svých kategoriích při Mistrovství České republiky v běhu na kolečkových lyžích. Martin Jakš nejprve v pátek zvítězil v závodě na 15 kilometrů volně a pak oba o víkendu slavili titul Mistra ČR ve dvanáctikilometrovém výjezdu na Ještěd.

„Vždy jsem se ze sebe snažila dostat to nejlepší, ale když bojujete mezi nejlepšími, musíte řešit každý detail včetně toho nejlepšího vybavení, které vás posune ještě dál. LEKI dlouhodobě patří na špičku a já doufám, že mi tato spolupráce pomůže udělat ten další krůček k ještě lepším výkonům,“ říká česká reprezentantka Kateřina Smutná, která si hole LEKI vybrala sama. Ta během léta již několikrát stála na stupních vítězů. Třetí místo brala například v nejznámějším maratonu na kolečkových lyžích v Alliansloppet.

Kateřina Smutná je staronová česká reprezentantka v běhu na lyžích poté, co v letech 2006-2016 startovala pod vlajkou Rakouska. Na svém kontě má sedm účastí na mistrovství světa a hned několik umístění v první desítce závodů Světového poháru. Po několika letech se však rozhodla znovu závodit pod českou vlajkou a v loňském roce vyhověla mezinárodní lyžařská federace její žádosti a Smutná se tak na podzim 2016 opět zařadila mezi české reprezentanty.

Martin Jakš je dlouhodobě považován za nástupce Lukáše Bauera, je mistrem světa v klasickém běhu na lyžích na 15 km z roku 2008 (U23) a medailista bronzové štafety z OH ve Vancouveru v roce 2010.

„Jsem velmi rád, že jsem se dostal do týmu, ve kterém panuje skvělá atmosféra a od nové sezóny se budu moct spolehnout na špičkové vybavení LEKI. Doufám, že mé výkony půjdou po letní přípravě jen nahoru a nové hole pomohou k ještě lepším výsledkům,“ komentuje Martin Jakš svoje plány pro nadcházející sezónu.

Ke světovému týmu LEKI se mimo jiné loni připojil nově také čerstvý vítěz celkového hodnocení Světového poháru, Nor Johannes Hoesflot Klaebo, který oslovil LEKI z vlastní iniciativy, což neméně potvrzuje kvality této německé značky.

primus shark

Závodní hole LEKI Primus Shark
Nejvyšší řada běžeckých holí pro závodní sportovce ze 100 % vysoko modulárního karbonového vlákna Worldcup Carbon, s extrémně lehkými, příčně a zdvojeně splétanými speciálními karbonovými vlákny (55 g/m). Inovativní systém Trigger Shark 2.0 s páskami Worldcup Performance zajišťují ještě účinnější přenos síly a delší skluzovou fázi. Díky systému výměnných talířků Fin Vario můžete bez jakéhokoliv nářadí vyměnit běžkařský talířek za špičku LEKI Ski Roller pro letní sezónu.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
10/10/2017 LEKI posiluje o čerstvé Mistry ČR a dominuje na domácí scéně – tisková zpráva DOC
10/10/2017 LEKI posiluje o čerstvé Mistry ČR a dominuje na domácí scéně – foto ZIP