STIHL: Motorová pila STIHL MS 241 C-M – nový malý profesionál

26/05/2011 Press, STIHL -

Firma Andreas STIHL, největší výrobce motorových pil na světě, uvádí na trh motorovou pilu STIHL MS 241 C-M. Jedná se o první model s řízením motoru M-Tronic ve standardním vybavení. Tento systém elektronicky řídí motor a udržuje trvale optimální výkon, ulehčuje startování a nabízí velmi dobrou akceleraci. Pilu pohání moderní motor s technologií 2-MIX, který vyniká nízkou emisí spalin a sníženou spotřebou paliva. STIHL MS 241 C-M je Menší pila s nižší hmotností a překvapivým výkonem, která je určena především pro profesionální použití, ale své uplatnění zcela jistě najde i u náročných domácích uživatelů. Optimální chování při vedení stroje a velmi nízká úroveň vibrací zajišťují komfortní a síly šetřící práci.

Elektronický management motoru zajistí vždy optimální výkon motoru a vynikající akceleraci,
elektronicky reguluje směs paliva pro všechny provozní stavy. Není třeba provádět žádné manuální korektury na karburátoru. Automaticky se přizpůsobí změněným podmínkám (nadmořská výška, kvalita paliva, teplota motoru). Funkce „memory“ uloží poslední pracovní nastavení režimu motoru do paměti.

Za zmínku jistě stojí moderní motor technologie 2-MIX s pístem řízeným předvýplachem čerstvým vzduchem. Ten zajišťuje nejenom vyšší výkon, kroutící moment a zrychlení, ale především až o 20 % nižší spotřebu paliva a až o 50 % nižší emise spalin ve srovnání s konvenčním dvoudobým motorem. Motor samozřejmě s rezervou splňuje veškeré náročné normy EU II pro emise znečisťujících látek ve výfukových plynech.

Model STIHL MS 241 C-M se vyznačuje:

• Řízením motoru M-Tronic jako standardní vybavení pro optimální výkon motoru, velmi dobrou akcelerací a snadným startováním.
• Moderním motorem 2-MIX s nízkou emisí spalin a sníženou spotřebou paliva.
• Systémem vzduchové filtrace se vstupním oddělením nečistot, která zajišťuje až pětkrát delší životnost vzduchového filtru ve srovnání s předcházejícím modelem. Použitý vzduchový filtr HD2 se velmi jednoduše čistí a dlouho si udržuje své filtrační vlastnosti. Je až o 70 % účinnější než běžné filtry a dokáže odfiltrovat i velmi jemný prach. Navíc odpuzuje vodu a olej.
• Profesionálním antivibračním systémem sestávajícím se ze speciálních pružin a dorazových tlumičů. Kombinace těchto prvků výrazně snižuje chvění a umožňuje klidnější a méně namáhavé vedení pily při řezání s nízkou úrovní vibrací.
• Jednodílným krytem motoru se třemi rychlouzávěry pro snadnou a rychlou údržbu.
• Jedinou maticí na víku řetězky s pojistkou proti ztrátě, která zajišťuje snadnou manipulaci při údržbě.

STIHL MS 241 C-M
Cena 16 900 Kč
Zdvihový objem (cm3) 42,6
Řezná délka (cm) 35
Výkon (kW) (podle ISO 7293) 2,2 při 9500 1/min
Točivý moment (Nm) 2,4 při 7000 1/min
Hmotnost (kg) 4,7
Hmotnost na jednotku výkonu (kg/kW) 2,1
Vibrace – přední rukojeť (m/s2) 2,9
zadní rukojeť (m/s2) 2,9
Obsah palivové nádržky (cm3) 390
Obsah nádržky adhezního oleje (cm3) 250

Výrobky STIHL nehledejte v hobbymarketech, ale pouze u autorizovaných prodejců STIHL a VIKING s kvalitním poradenstvím a servisem. Autorizovaný prodejce garantuje svými odbornými znalostmi to, že každý uživatel dostane takové nářadí, které je pro něj a jeho účel optimální. Prodejce předá stroj připravený k provozu a informuje vás o správné a bezpečné obsluze, případně poradí s nákupem dalších pomůcek, příslušenství a ochranných prostředků.

Podrobné informace o produktech STIHL najdete na www.stihl.cz, kontakt na nejbližšího autorizovaného prodejce i na bezplatné infolince 800 555 226

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
26/5/2011 STIHL MS 241 C-M_TZ DOC
26/5/2011 STIHL MS 241 C-M – fotky ZIP

Vstup do diskuze