NUTCASE: SNICKERS NUTCASE TÝM: LETNÍ UP AND DOWN

11/07/2011 NUTCASE, Press -

Banda ze SNICKERS Nutcase týmu má na svém kontě nejen další úspěchy, ale i zranění, bez nichž se extrémní sport bohužel neobejde. Michael Beran se v závodě Nike the Pool Jam umístil na druhém místě, ale vzápětí si vymkl kotník a přetrhal vazy. Libor Podmol „přiložil ruku k dílu“ a poležel si ve švýcarské nemocnici se zlámanými žebry a propíchnutou plící. Martin Koreň už leští motorku na srpnový Horsefeathers FMX JAM 2011 a Michal Novotný si naordinoval cyklo disciplínu na Adrenalin Cupu. Toho se měl účastnit i Tomáš Kraus, který nakonec alespoň prožil svůj první seskok padákem a už teď ví, že to nebylo naposledy. Martin Černík provětral prkno na surfingovém mistrovství České a Slovenské republiky ve Francii a čerstvý televizní spot s Romanem Červenkou připomíná, jak důležité je na sobě pracovat.

Michael Beran, úspěšně obsadil druhé místo na závodu Nike the Pool Jam, kde odjel první bikeflip do manuálu (http://vimeo.com/25125639) a nadšeným fanouškům naservíroval i barspin ven. Začátkem června si ale vymknul kotník, přetrhal vazy a nemůže tak trénovat na neoficiální mistrovství světa BMX Masters v Německu, které klepe s datem 10. července na dveře. „Zranění se každým dnem zlepšuje, už mohu chodit, proto je pro mě účast na BMX Masters jistá a mám koupenou letenku,“ říká s jistotou Michael a dodává, že ho těsně na to čekají další závody v Polsku, Americe a po návratu do Česka chystá vlastní kemp. Pro své fanoušky navíc Berry stihl zprovoznit novou facebookovou fun page (http://www.facebook.com/#!/Berrybike). Ta na rozdíl od osobního profilu pojme všechny fanoušky, které tam čeká každodenní info z Berryho života.

Libor Podmol začal švýcarský závod FIM World Championship druhým místem. Hned druhý den při tréninku ale spadl při triku ve 360 stupních a kromě dvou zlomených žeber si propíchl i plíci. Mouka si tak poležel v tamní nemocnici (http://bit.ly/quGRbU) a začátkem června přišel o účast v závodě Sony Ericsson Freestyle Motocrossu v Bratislavě, kde alespoň zaujal roli porotce. Koncem měsíce už v „plné síle“ nastoupil ve freestylovém mistrovství světa v Rusku FIM Freestyle MX World Championship, kde stačilo málo k umístění do šestičlenného finále, nakonec obsadil sedmou příčku. „Zdravotně už se cítím dobře a denně naplno trénuju. Za čtrnáct dní se chystám na závody do Ameriky,“ říká Libor. Měsíc po úrazu takového kalibru nezbývá než smeknout.

Martin Koreň se stále věnuje své motokrosařské partě FMX4EVER a na srpen chystá Horsefeathers FMX JAM 2011 (http://bit.ly/r4r2bE). „To je prostě taková letní paráda. Už potřetí se pojede ve Freestyle Parku v Modřanech. Zase chystáme velkou freeride session. Kluci už se mi zase sami hlásí, holt se jim v Čechách v létě líbí,“ dodává. Mimo to je Martin tváří letní SNICKERS Nutcase soutěže „Co není Nutcase“ (http://bit.ly/mTge34), která probíhá na stránkách www.nutcase.cz.

Michal Novotný se účastnil extrémního závodu čtyřčlenných štafet Adrenalin Cup. Michal se po prvé rozhodl šlápnout do pedálů a zdolat Lysou Horu na kole. Skikrosař Tomáš Kraus, který loni tenhle závod na kole dal, Michalovi radil, že nejdůležitější je správné rozložení sil, protože závod je dost náročný. „Byl jsem připravený na nejhorší, všichni mě strašili. Navíc se v průběhu závodu zhoršilo počasí a všichni jsme dost prochladli. Zamakal jsem v závěrečných třech kilometrech, povzbudilo mě skvělé publikum, na takový kontakt s fanoušky nejsem zvyklý a byla to paráda. Samozřejmě že na profíky jsem se už nedotáhl,“ vzpomíná Michal, který na léto plánuje pilování kondice na zimní sezónu. Jeho tým sice nestál na bedně vítězů, ale i tak si tahle banda užila skvělou atmosféru a větší než malé množství adrenalinu.

Tomáš Kraus měl jet ve stejném závodě na kajaku, ale technická porucha vozidla rozhodla jinak. „Těšil jsem se na kajak, dokonce trénoval s Michalem Novotným, který mě učil eskymáka. Bohužel to nevyšlo,“ litoval Tomáš. „Zato jsem si vychutnal volný pád při seskoku padákem a byl to neskutečně parádní zážitek.“ Tomáš navíc vyměnil lyže za golfové hole a vyzkoušel si vůbec poprvé turnajový mač Red Bull Final 5. Soupeřil mimo jiné s lyžařem Ondřejem Bankem, kterého nakonec na greenu udolal.

Martin Černík se ukázal v rámci československého surfařského mistrovství Roxy Czech and Slovak Surfing Championship ve francouzském Hossegoru, které se konalo 1. července. Vyzařovací kola probíhala v průběhu celého týdne a v pátek se střetli nejlepší surfaři z Čech a Slovenska, aby bojovali o titul toho nejlepšího. Finalisti měli 30 minut, aby rozhodčím ukázali to nejlepší, výsledné bodové ohodnocení se skládalo ze součtu třech nejlepších jízd. Martin tu těsným rozdílem půl bodu vyhrál mužskou kategorii a stal se tak československým šampionem. V ženské kategorii zvítězila Češka Anna Černá. Martin přes léto má v plánu odpočívat a věnovat se nedávno narozené dcerce.

Hvězda letošního hokejového šampionátu, střelec Roman Červenka, je tváří nového SNICKERS Nutcase spotu, který právě brázdí český televizní éter (http://bit.ly/nDsIpQ). Kromě toho věnuje energii své hokejové škole pro mladé naděje z domovské městské části Praha 10. Pro následující sezónu je Roman smluvně vázaný na KHL, příležitost klubů v zámořské NHL, které by o něj měly zájem tak přijde až za rok.

Více informací a profily sportovců na www.nutcase.cz
Pravidelný, prakticky denní update ze života partičky NUTCASE najdete i na facebooku
Video kanál – http://www.youtube.com/nutcasecz

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
12/7/2011 SNICKERS NUTCASE TÝM: LETNÍ UP AND DOWN – TZ DOC

Vstup do diskuze