RAVEN: Cestování s dětmi má v dnešní době zelenou

22/07/2019 Raven -

Dávno je tomu, co nejmenší vzdálenost spolu s nejmladšími členy rodiny znamenalo machinace nepříliš vzdálené velkému stěhování. Dneska už existuje řada vychytávek, díky kterým s sebou můžete vzít míň věcí a vaše robátko zažije pohodlí i bezpečí. Posvítili jsme si na pár tipů, které pomohou při letním cestováním s dětmi i vám!

RocklandComet_79

I když je aktuálním trendem návrat k látkovým plenkám, alespoň na cesty zabalte ty jednorázové. Dostatek vlhčených ubrousků a základní lékárnička už jsou také samozřejmostí. Stejně tak dobře víte, že plánování dovolené s dětmi znamená všude počítat s alespoň třiceti procentní prodlevou. Minimálně. Anebo raději čtyřiceti procentní. S dětmi je plánování jednoduše stavění vzdušných zámků. Mimoto je potřeba destinace (tedy ubytování, program i doprovodné aktivity) podrobit detailní analýze – za každou větou si říct: Ale. I tak vás může něco překvapit, ale preventivně lze okruh cestovních strašáků eliminovat.

Mějte situaci pod kontrolou
Ač to zní jako úlet digitální společnosti, v davu v Disneylandu (nebo někdy i na rušném dětském hřišti) oceníte GPS lokátor pro děti. Ať už zvolíte jen obyčejný hlásič, který ve chvíli, kdy nemáte dítě pod kontrolou na signál spustí alarm, nebo dražší variantu s dodáním GPS polohy (ta má i možnost obousměrného interkomu), bude stačit malý přívěšek zavěsit na karabinu kalhot, batůžku. Vám i dítěti dá pocit bezpečí. Nebojte se ani staré dobré metody značkování dětí – přidělejte jim na ruku náramek se jménem, adresou a telefonním číslem na rodiče.

Pohonné hmoty vždy připraveny
Dostatek teplého čaje, studené limonády, nebo možnost teplého oběda oceníte hlavně v přírodě. Na druhou stranu se mohou hodit i v rušnějších turistických destinacích, pokud se nechcete spoléhat na párek v rohlíku, smažené hranolky a chemicky ochucenou točenou limonádu. V nabídce najdete řadu termosek, termo hrnků i nádob na jídlo, které jsou vyrobeny z nerezové oceli tak, aby svůj obsah udržely konstantně teplý či vychlazený po co nejdelší dobu. S termoskami Rockland Astro a Galaxy se nemusíte bát, že váš nápoj během chvíle vychladne nebo zteplá. Díky konstrukcím z kvalitní nerezové oceli vás zchladí i zahřejí vždy, když to bude třeba. Obě jsou dostupné v několika různých velikostech. Výrobky neobsahují neobsahuje škodlivé BPA ani PVC.

Cesty do domácího prostředí
Existuje řada skupin na sociálních sítích, ale i webů, kde si můžete domluvit výměnný pobyt s někým, kdo má podobně staré potomky. Ušetříte náklady na dovolenou, podíváte se na nové místo a zároveň budete mít jistotu, že budete užívat domácnost, ve které vyrůstají raubíři, jako jsou ti vaši (pak se dá zvládnout bez problémů i nějaké zapomenuté propriety). Zároveň vám rodiče „příležitostného domova“ mohou doporučit aktivity, které jsou v okolí pro děti vhodné a dostatečně zábavné.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
22/7/2019 Cestování s dětmi – TZ DOC
22/7/2019 Termoska lifestyle – fotky ZIP