RC Guru: Bionický pták poprvé přiletěl do ČR

30/10/2012 Press, RC Guru -

Zrodil se nový ptačí druh, Avitron V2.0. Jedná se o první hi-tech „hračku“ tohoto typu, bionického ptáka na dálkové ovládání, jehož vyspělá technologie se inspirovala dokonalostí přírody. Avitron je určen začátečníkům, ale i zkušeným aviatorům, kteří si chtějí jen zablbnout s novou hračkou. Model má nastavitelnou ocasní plochu, díky čemuž lze upravit vlastnosti letu co do rychlosti a obtížnosti pro létání v exteriéru i interiéru.

Avitron V2.0 při letu elegantně kopíruje pohyb klasického zástupce ptačí říše a bez problémů zmate kdejakou živou vránou. Disponuje precizní mechanikou, která je chráněna několika patenty. Díky tomu bude vždy číslo jedna ve své kategorii. Patentovaná technologie spočívá v konstrukčně jednoduchém řešení, které je však velmi účinné a minimálně poruchové.

Avitron V2.0 je vyroben z velmi pružného a současně odolného materiálu EPP a ukrývá v sobě výkonný motor s hliníkovým chladičem. Model je dlouhý 17 cm a má rozpětí 33 cm. Vše při extrémně nízké hmotnosti 8,5 g. Na jedno nabití dokáže Avitron V2.0 létat bez přestávky až 8 minut a při tom uletět vzdálenost 1,5 km. Nabíjení je řešeno propojením modelu s vysílačem a trvá pouze 12 minut.

Řízení letu probíhá přes WiFi spojení v pásmu 2.4 GHz a nabízí režim multiplayeru. Díky tomu je možné provozovat najednou hejno až 128 modelů na jednom místě bez vzájemného rušení. Dosah vysílače je 100 metrů, ovládání umožňuje akrobatické kousky a let.

Ukázka letu (video): http://youtu.be/8oD3yAkT9sI

Avitron V2.0 lze zakoupit v internetovém obchodě RCGURU.cz nebo v kamenné prodejně RC GURU, Argentinská 1024/22, Praha 7 – Holešovice. Doporučená MOC 1 999 Kč.

Obsah balení:
● RC model ptáka Aviton verze V2.0
● Vysílač
● Náhradní sada křídel
● Sada hliníkových pásek pro vyvážení křídel
● Podrobný český návod

Datum vydání Název Stáhnout Stáhnout
30/10/2012 Bionicky ptak – TZ DOC
30/10/2012 Bionicky ptak – foto ZIP

Vstup do diskuze