SKYR: Nový Skyr DRINK rozšíří portfolio výrobků Bohušovické mlékárny

03/04/2019 Bohušovická mlékárna, Press -

Bohušovická mlékárna přichází s novinkou zvanou Skyr DRINK. Rozšířením výrobkového portfolia navazuje firma na úspěch Skyru, jedinečného islandského mléčného výrobku, který uvedla v roce 2016 jako první na český trh. Skyr DRINK je dostupný v příchuti jahoda a borůvka.

Svačina, která zasytí
Nový Skyr DRINK, navazuje na řadu Skyr nejen grafikou obalu, ale také obdobnými výživovými benefity. Mezi ty patří vysoký obsah bílkovin (5,7 %), minimální obsah tuku (0,1 %) a nově také BiFi kultura, která příznivě ovlivňuje střevní mikroflóru. Produkt, jehož výrobu zahájila mlékárna 1. 3. 2019, mohou zákazníci aktuálně koupit v obchodních řetězcích Globus a na nezávislém trhu prodejen. Od 1. 4. 2019 bude Skyr DRINK k dostání také v supermarketech BILLA.

Jaroslav Krajník, obchodní a marketingový ředitel Bohušovické mlékárny, k novému produktu dodává: „Vsadili jsme na poctivou hustší konzistenci výrobku, díky praktickému obalu je navíc vhodný do ruky, na cesty, do kanceláře i ke sportu. Věříme, že si Skyr DRINK z Bohušovic najde pevné místo na trhu a rozšíří tak povědomí o Skyru i v kategorii mléčných nápojů.“

První, bohušovický
Skyr uvedla na český trh jako první Bohušovická mlékárna, a to v květnu roku 2016. O jeho kvalitě svědčí řada ocenění, která výrobek získal v odborných mlékárenských anketách, mezi nimi např. i ocenění Mlékárenský výrobek roku 2017. Skyr z Bohušovic je také vítězem prvního nezávislého testu skyrů na českém trhu, ve kterém v porotě zasedali dokonce dva Islanďané. Ti právě tento Skyr přirovnali k islandskému originálu. O jeho velké oblibě mezi zákazníky vypovídá i jeho prodejnost. Ta se dnes pohybuje v řádech několika milionů kusů ročně.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
3/4/2019 YIT_hájek – TZ DOC
3/4/2019 YIT_hajek – fotky ZIP