STIHL: Hans Peter Stihl vstoupil do Síně slávy německých rodinných společností

20/01/2015 Press, STIHL -

V rámci slavnostního ceremoniálu byl Hans Peter Stihl uveden do Síně slávy německých rodinných společností pro rok 2015. Ekonomický deník Handelsblatt tuto cenu od roku 2009 uděluje nejvyšším představitelům rodinných firem. Porotě složené z oceněných podnikatelů, kteří mimořádně přispěli k rozvoji německého obchodu, předsedal šéfredaktor deníku Handelsblatt, Gabor Steingart. Mnichovského slavnostního předávání cen se zúčastnilo na 170 pozvaných hostů z odvětví průmyslu, obchodu, politiky a médií.

Handelsblatt - Hall of Fame der Familienunternehmen

Hans Peter Stihl vedl firmu 29 let a v současnosti je členem správní rady. Své poděkování za cenu vyjádřil slovy: „Toto ocenění jen potvrzuje význam rodinných firem pro celou německou ekonomiku. Jsem pevně přesvědčen o tom, že vedení společnosti musí převzít zodpovědnost nejen za své podnikání a zaměstnance, ale také za svou ekonomickou roli ve společnosti. Svých závazků pak může dostát jen tehdy, pokud celá společnost zůstane úspěšnou dlouhodobě. A toho jsme myslím dosáhli díky systematickému plnění našich ambiciózních cílů a dlouhodobému plánování.“

Moderátor večera, předseda globální auditorské firmy KPMG AG Klaus Becker, ocenil podnikatelské úspěchy Hanse Petera Stihla, a to zejména vytvoření mezinárodní výrobní a distribuční sítě, kterou s velkým zápalem rozšiřoval na konci šedesátých let i dlouho poté. „Skutečným úspěchem Hanse Petera Stihla byla transformace společnosti prodávající skvěle technicky zpracované motorové pily. Jako jeden z prvních, mnohem dříve než ostatní, se odvážil exportovat a vstoupit na zahraniční trhy. Jeho podnikatelská povaha a smysl pro další rozvoj položily základní kámen pro celosvětový úspěch.“ řekl Becker.

Hans Peter Stihl vstoupil do společnosti STIHL v roce 1960 jako asistent správní rady. V té době byl obrat společnosti 20 milionů německých marek. V roce 2013 firma STIHL dosáhla obratu 2,8 miliardy euro a celosvětově zaměstnává na 14 000 lidí. Kromě práce ve firmě se Hans Peter Stihl aktivně podílel na dalších obchodních projektech. V letech 1980 -1988 byl předsedou Federace Bádensko-Württembergského kovoprůmyslu ve Stuttgartu, a současně zastával do roku 2001 pozici prezidenta Svazu německých obchodních komor a průmyslu a Obchodní komory ve Stuttgartu. Hans Peter Stihl je nyní čestným presidentem obou komor a také čestným konzulem Singapurské republiky pro německé spolkové státy Bádensko-Württembergsko, Hessensko, Porýní-Falc a Sársko.

Profil společnosti
STIHL Group vyvíjí, vyrábí a distribuuje kompletní nářadí pro profesionální lesnictví a zemědělství jakožto i pro zahradu a údržbu venkovní krajiny, stavebnictví a náročné soukromé uživatele. Řada zahradního nářadí od značky VIKING skvěle doplňuje produktovou řadu. Produkty jsou distribuovány výhradně prostřednictvím autorizovaných prodejců, včetně 35 marketingových dceřiných společností, okolo 120 dovozců a více než 40 000 prodejců ve více než 160 zemích. Motorové pily značky STIHL jsou celosvětově nejprodávanější na světě od roku 1971. Společnost byla založena v roce 1926 a sídlí ve Waiblingenu nedaleko Stuttgartu. V roce 2013 dosáhl STIHL celosvětových prodejů o objemu 2,81 miliardy euro s pracovní silou 13 844 zaměstnanců.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
20/1/2015 Hans Peter Stihl – TZ DOC
20/1/2015 Hans Peter Stihl – fotky ZIP