STIHL: Martin Komárek potvrdil formu a po nedávném světovém rekordu přidal do své sbírky další bronz na mistrovství světa v dřevorubeckých sportech STIHL Timbersports

15/09/2010 Press, STIHL -

STIHL® TIMBERSPORTS® 2010 – Mistrovství světa – St. Johann Tyrolsko.
Světový šampionát v dřevorubeckém sportu má za sebou první dějství v podobě klání jednotlivců. Závod se odehrál v sobotu 4. září před více než pěti tisící diváky v tyrolském St. Johannu. Vítězem se stal opět novozélandský Maor Jason Wynyard. Druhou příčku získal Němec Robert Ebner a skvělou formu posledních dní korunoval náš Martin Komárek bronzovým umístěním. Dnes pokračuje mistrovství závodem družstev. Náš tým je posledním úřadujícím mistrem Evropy.

Martin Komárek k tomuto umístění říká: “Byl to pro mě bez přehánění nejtěžší závod v kariéře. Únava z minulého závodu v USA a přejezd do Evropy mě stál hodně fyzických i psychických sil. Podařilo se mi udržet poměrně dobré výkony v celém závodě. Jediný větší výpadek jsem měl u underhand chopu, kde jsem zvolil špatnou sekeru. Jsem nesmírně šťastný, že se mi podařilo získat medaili a zúročit všechno úsilí, které tomuto krásnému sportu obětuji.”

Navzdory prvním a druhým místům v prvních čtyřech disciplínách neměl suverénní Wynyard jistotu titulu před závěrečnou hot saw. O jeho vítězství musela rozhodnout tato královská disciplína se speciální pilou o výkonu více než 60 koňských sil a rychlostí řetězu okolo 240 km/h. Wynard k tomu říká: “Byla to divoká soutěž. Při underhandu se mi zlomilo topůrko u sekery, když jsem se jí snažil dostat z dřeva. Tady jsem ztratil několik bodů, ale naštěstí v hot saw jsem nezaváhal.

Šampionát byl ozdoben šesti národními rekordy, včetně Martinova v disciplíně hot saw a jedním světovým. O ten se postaral Kanaďan Mitch Hewitt za čas 39.44 ve springboardu.

Video materiál pro TV
http://www.smaragdcontentcenter.com/php/index.php
přihl. jméno: krystof@maxmediapr.cz heslo: maxmedia

Fotky
High-res fotografie stáhnete (kredit STIHL) na adrese http://presse.stihl-timbersports.com/ (jméno press / heslo press) – Navigace je velmi jednoduchá o pod složkou World Championship najdete i složku Czech Republic, kde jsou fotky jen Martina Komárka.

Popis jednotlivých disciplín a další info
www.timbersports.cz

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
31/08/2010 Timbersports Komárek bronz – TZ DOC
31/08/2010 Timbersports Komárek bronz – fotky ZIP

Vstup do diskuze