STIHL: Pracujte pohodlně, stylově a hlavně bezpečně

13/08/2015 Press, STIHL -

S nákupem nové zahradní techniky je potřeba myslet celoročně i na bezpečnost, kterou opravdu nelze v tomto případě brát na lehkou váhu. Výrobky renomovaných značek jsou konstruovány s maximálním ohledem na jejich uživatele a jsou vybaveny technickými bezpečnostními prvky. Ale teprve spojení bezpečnostních elementů obsažených ve stroji a osobní ochranné výbavy poskytuje komplexní ochranu při vaší práci. Kvalitní práci může odvést pouze člověk s dobře připraveným pracovním nástrojem, v pohodlném pracovním oděvu, vybavený vhodnými pomůckami a dodržující nezbytné zásady bezpečnosti práce.

Pro firmu STIHL je bezpečnost práce jedním z hlavních konstrukčních parametrů. Všechny stroje STIHL jsou proto konstruovány s maximálním ohledem na jejich uživatele a vybaveny technickými bezpečnostními prvky. Bezpečnost při práci začíná ale již volbou vhodného pracovního oděvu
a přiměřených ochranných pomůcek. Musí být účelné a nesmí při práci jakkoliv rozptylovat nebo rušit. Důležité je, aby oděv i ochranné pomůcky dobře seděly, protože volný oděv může být zachycen pohybujícími se částmi stroje anebo se zaplést do větví. Oděvy a pomůcky musí být zkonstruovány tak, aby chránily před nebezpečím padajících větví či kousků dřeva, následky pořezání, anebo rozdrcení těžkými objekty. Každé z těchto nebezpečí způsobuje každoročně vážná poranění a v mnoha případech i smrt. Vhodné pracovní oblečení představují boty s ocelovou špičkou, ochranné brýle, přilba, rukavice, vrchní oděv s dlouhým rukávem a kalhoty s neprůřeznou úpravou.

Proto přinášíme několik tipů jak se lépe chránit a předejít případným zraněním.

NOVINKA – Komplet STIHL FUNCTION ERGO
Tento komplet složený z blůzy a kalhot s náprsenkou je vyroben ze zvlášť robustního materiálu, který zaručí dlouholetou funkčnost a trvanlivost. Oba kousky kombinují šedozelenou se signální oranžovou, která zaručí vaší skvělou viditelnost mezi stromy. Blůza i kalhoty disponují elastickými a větracími vložkami pro lepší pohyb a větší pohodlí.
U blůzy vás potěší zesílené lokty a dvě náprsní kapsy na zip, které doplňuje kapsička první pomoci. Reflexní pruhy a vysoký podíl výrazné barvy ještě přidávají na bezpečnostní hodnotě.
Kalhoty mají ověřenou ochranu proti pořezání (EN 381), zesílená kolena, větrací zipy a mnohostranné kapsy kam se vejde veškeré potřebné nářadí. Snadný přístup mají obě boční kapsy, jenž jsou chráněny zipem.

Cena blůzy: 2.490,-
Cena kalhot: 3.090,-

Návleky pro ochranu přední strany nohou
Ochrana přední strany nohou proti proříznutí je ideální varianta pro rychlé navléknutí přes pracovní oděv, nebo pokud pracujete s pilou jen příležitostně.
Návleky lze díky mnoha páskům nastavit tak, jak potřebujete a pak už vám nebude nic bránit pustit se do práce. Vyrábějí se pouze v zelené barvě a mají integrovaný opasek, díky němu padnou opravdu každému.
Cena Ochrany na nohy: 3.018,-

Helmová sada ADVANCE
Ať už se chystáte na jakoukoliv práci, ochrana očí, sluchu a hlavy by měla být vždy na prvním místě. Proto pro vás máme komfortní helmovou sadu ADVANCE, která zvládne všechny tři věci najednou. S inteligentním systémem zvedání štítu, mnoha větracími otvory a integrovaným dešťovým žlábkem je tato helma vhodná
i pro ty nejnáročnější podmínky. Nylonový průhled je tvarovaný pro
co nejlepší rozhled a ochranu sluchu si lze individuálně nastavit.
Tato kombinovaná ochrana hlavy je k tomu vyvedena v moderním designu a lze k ní jednoduše upevnit ochranné brýle a ochranu šíje.

Cena helmové sady ADVANCE: 2.566,-

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
13/08/2015 Pracujte pohodlně, stylově a hlavně bezpečně – TZ DOC
13/08/2015 Pracujte pohodlně, stylově a hlavně bezpečně – foto ZIP