STIHL: Provzdušňovač VIKING LE 540 oslaví nástup jara s oceněním za design

15/09/2010 Press, STIHL -

Začátek zahrádkařské sezóny je ještě vzhledem k nepolevující sněhové pokrývce v nedohlednu, ale nástup na scénu hlásí výrobce zahradní techniky VIKING už teď. Na každoroční soutěži „Good Design Award“ totiž získal provzdušňovač VIKING LE 540 ocenění za jedinečný design.

Tato soutěž je jednou z nejstarších a nejproslulejších na světě. Ocenění již tradičně uděluje od roku 1950 Chicago Athenaeum, které sdružuje Muzeum architektury a designu a Evropské centrum architektury, umění, designu a městských studií.
Na seznamu soutěžících se každoročně objevuje kolem 3 000 položek z přibližně 50 zemí. Letos byly mezi oceněnými např. NASA, Apple a BMW. Hodnocení se zaměřuje na faktory jako inovace, tvar, materiál, vzhled, koncept, funkčnost, užitná hodnota a estetický dojem z produktu.

VIKING LE 540
Vertikutátor neboli provzdušňovač VIKING LE 540 je ideálním pomocníkem zahrádkářů především po zimě, kdy je potřeba trávník ozdravit a dopřát mu regeneraci.
Za pomoci sedmi dvojitých nožů trvale odstraňuje mech, zplstnatělou trávu a plevel, přičemž lehce narušuje a tak provzdušňuje půdu. Kořeny trávníku jsou pak lépe zásobeny vodou a živinami. A díky snazšímu vsakování dešťové vody se trávník tolik nepodmáčí.

Technická data

Hmotnost – 27 kg
Typ motoru – El. motor 230V / 1,6 kW
Šířka záběru – 38 cm
Hloubka řezání – 25mm v 6ti stupních

Cena: 9 990 Kč

Výrobky VIKING nehledejte v hobbymarketech, ale pouze u autorizovaných prodejců STIHL a VIKING s kvalitním poradenstvím a servisem. Autorizovaný prodejce garantuje svými odbornými znalostmi to, že každý uživatel dostane takové nářadí, které je pro něj a jeho účel optimální. Prodejce předá stroj připravený k provozu a informuje vás o správné a bezpečné obsluze, případně poradí s nákupem dalších pomůcek, příslušenství a ochranných prostředků.

Podrobné informace o produktech STIHL najdete na www.stihl.cz, kontakt na nejbližšího autorizovaného prodejce i na bezplatné infolince 800 555 226

Vstup do diskuze