STIHL: První profesionální akumulátorové nůžky STIHL: zcela nová dimenze pracovního komfortu a výkonu

15/09/2010 Press, STIHL -

Novinku pro profesionály i náročné majitele zahrad uvádí na trh značka STIHL. První zahradní nůžky HSA 65 a HSA 85 s akumulátorem splňují vysoké nároky na řezný výkon a uživatelský komfort. STIHL zkombinoval všechny komponenty pro pohodlnou a efektivní práci do jednoho kompletu. Zahrnul do něj výkonné 36 V lithium-iontové akumulátory, zahradní nůžky s diamantem ostřenými noži a výkonné dobíječky. Výsledkem jsou mobilní, tiché a především silné nůžky pro zdatné profesionály.

STIHL nabízí výběr mezi modely HSA 65, který patří mezi kompaktní akumulátorové zahradní nůžky s řeznou délkou 50 cm a jednostranně ostřenými zuby, a HSA 85 s řeznou délkou 62 cm, oboustranně ostřenými zuby a opravdu prvotřídním výkonem. Vysokého řezného výkonu je u nových zahradních nůžek dosaženo kombinací 3 komponentů. Výkonný 36 V lithium-iontový akumulátor potěší velkou kapacitou, vysokou životností a spolehlivostí. S vysokým počtem zdvihů až 3 000 za minutu jde práce na živém plotě rychle od ruky, čemuž dopomáhají i speciální dlouhé diamantem ostřené nože dosahující díky své geometrii sílu řezu až 22 mm.

Akumulátorové nůžky STIHL si můžete sestavit dle vlastní potřeby. Máte možnost si vybrat nejen mezi dvěma typy nůžek, ale i mezi akumulátory Akku AP 80 a Akku AP 160 a nabíječkami AL 100 a AL 300. Akumulátor Akku AP 80 disponuje výkonem 80 Wh, který zajišťuje u akumulátorových nůžek dobu provozu 45 minut. Model Akku AP 160 nabízí 160 Wh, tedy opravdu vysoký výkon s dobou provozu 80 minut. Samozřejmě i na nabíječce záleží. Nabíječka AL 100 nabízí standardní využití s nabíjecím časem 100 – 160 minut dle typu akumulátoru, model AL 300 jako rychlonabíječka s integrovaným chlazením vzduchem ohromí nabíjecím časem 50 – 60 minut. Obě nabíječky jsou kompatibilní se zmíněnými akumulátory.

Akumulátorové zahradní nůžky STIHL si vás získají i svou snadnou obsluhou. Disponují velkou volností pohybu, malou hlučností, jednoduchým ovládáním a pohodlnou manipulací. Jsou mobilní, bez emisí a lze s nimi pracovat zcela bez omezení – bez kabelu, a především tiše. Díky nim bude stříhání pohodlné a zároveň ušetří vaše síly. Za tímto komfortem stojí méně vibrací a dobré vyvážení stroje. Snadná údržba je dalším důvodem pro volbu akumulátorových zahradních nůžek STIHL.

Akumulátorové nůžky STIHL HSA 65 a HSA 85 jsou určeny pro práci na privátních zahradách, ale i pro profesionální použití. Vhodné jsou pro stříhání živých plotů v klidových zónách, jako jsou obytné zóny, parky, okolí škol či nemocnic.

Technické specifikace

STIHL HSA 65

Technologie akumulátorů Lithium-iontový
Jmenovité napětí akumulátoru 36 V
Hmotnost bez akumulátoru, bez krytu nože 3,5 kg
Hmotnost s akumulátorem AP 80, bez krytu nože 4,6 kg
Hmotnost s akumulátorem AP 160, bez krytu nože 5,2 kg
Hladina akustického tlaku (dB(A)) 83
Hladina akustického výkonu (dB(A)) 94
Úroveň vibrací vlevo/vpravo (m/s2) 2,2 / 1,6
Počet zdvihů bez zatížení 3.000 zdvihů/min
Rozteč zubů 30 mm
Síla větve (max.) 22 mm
Výška zubu 19 mm
Délka nože 57 cm
Délka řezu 50 cm
Diamantem ostřené zuby nože Jednostranně
Ochrana proti pořezání Integrovaná

STIHL HSA 85

Technologie akumulátorů Lithium-iontový
Jmenovité napětí akumulátoru 36 V
Hmotnost bez akumulátoru, bez krytu nože 3,7 kg
Hmotnost s akumulátorem AP 80, bez krytu nože 4,8 kg
Hmotnost s akumulátorem AP 160, bez krytu nože 5,4 kg
Hladina akustického tlaku (dB(A)) 83
Hladina akustického výkonu (dB(A)) 94
Úroveň vibrací vlevo/vpravo (m/s2) 2,2 / 1,7
Počet zdvihů bez zatížení 3.000 zdvihů/min
Rozteč zubů 30 mm
Síla větve (max.) 22 mm
Výška zubu 19 mm
Délka nože 69 cm
Délka řezu 62 cm
Diamantem ostřené zuby nože Oboustranně
Ochrana proti pořezání Našroubovaná

Vstup do diskuze