STIHL: Robotická sekačka VIKING iMow – inteligentní péče o trávník

14/04/2014 Press, STIHL -

Hledáte spolehlivého pomocníka k údržbě vaší zahrady? K tomu, abyste měli perfektně udržovaný trávník, už nebudete muset dělat vůbec nic! Novinka na trhu iMow je inovativní robotická sekačka od značky VIKING, která s přehledem odvede práci za vás, a to v nejkratším možném čase, rychle a přesně. Navíc je vybavena senzory k detekování deště, nárazu a ochraně proti krádeži. Ne nadarmo se iMow stala v dubnu 2014 vítězem testu robotický sekaček časopisu dTest.

Precizní sečení a mulčování
Sekačka iMow křižuje trávník s maximální přesností a nenechá za sebou ani jeden neposekaný pruh. Výšku sekání lze nastavit celkem v 15 polohách od 20 do 60 milimetrů Masivní rotační nůž se záběrem 30 cm seká trávu čistě a přesně díky oboustrannému ostří. Při každém zastavení nože se mění směr jeho otáčení, což zajišťuje stejnoměrné opotřebení nože, který pak zůstává déle ostrý. Když nastane čas nůž vyměnit, je možné jej snadno a bez použití nástrojů vyjmout. Milimetrové kousky posekané trávy zůstávají ležet v travním drnu a stávají se jeho cenným hnojivem, které je vysoce kvalitní, dokonale přírodní, a proto ekologicky nezávadné. Sekačky iMow tento proces navíc podporují optimalizovaným designem krytu žacího ústrojí, který jemné kousky posekané trávy směruje do půdy.

Dokonalá a inteligentní práce
Sekačka iMow detekuje plochy s hustým nebo řidším travním porostem – když je tráva vzrostlá nebo má hustší porost, přizpůsobuje tomu rychlost sečení. Jakmile sekačka dokončí svoji práci nebo je třeba dobít baterii, sama přijede zpět do dokovací stanice.

iMow se při plnění svých úkolů pohybuje s obdivuhodnou rychlostí a po trávníku doslova klouže s hbitou elegancí. Výškové rozdíly terénu pro ni nepředstavují žádný problém, protože snadno zvládá i svahy se sklonem až do 35 %. Má navíc mnoho špičkových funkcí, jejichž ovládání zvládne každý. Úvodním nastavením vás krok po kroku provede průvodce. Pomocí speciální webové aplikace vytvoříte obrazový plánek své zahrady včetně návrhu na ideální plán sekání a kalkulace potřebného času na údržbu. Displej umožňuje jednoduché nastavení v přítmí i za jasného slunečního svitu.

Neustále ve střehu
Sekačka je vybavena senzory, díky kterým se vyhýbá všem překážkám. Když senzory zaznamenají déšť, sekačka iMow přestane pracovat a vrátí se do dokovací stanice. Hned jak se počasí zlepší, ztracený čas sekání zase automaticky dožene.

V případě, že se někdo pokusí stroj nadzdvihnout nebo se ho dotkne, sekačka se zastaví. Ergonomicky tvarovaná madla určená k přenášení sekačky zajišťují, že při zdvihu a přenášení sekačky směřují hroty nožů od těla. Modely iMow tak splňují ty nejpřísnější bezpečnostní požadavky norem pro výrobu robotických sekaček. Mimo to lze sekačku iMow nastavit tak, aby se dala ovládat pouze po zadání kódu PIN. Ochranu před zloději poskytuje integrovaný systém ochrany proti krádeži. Navíc každá sekačka iMow funguje pouze ve spojení se svojí individuálně naprogramovanou dokovací stanicí, takže odcizená sekačka je dále nevyužitelná.

Inteligentní systém nabíjení
Sekačky iMow dobíjejí baterie zcela samostatně, a to a ve variabilním tempu podle konkretních požadavků a podmínek požadavků. V noci, kdy je dostatek času, se zásoby energie doplňují pomalu, naopak při naplánované náročné činnosti se robotická sekačka přepne na rychlé nabíjení. Tento režim iMow také používá, když hladina nabití baterie poklesne během probíhající práce. V takovém případě se vrátí do dokovací stanice a nabije baterii na 80 % její kapacity v rychlonabíjecím režimu a pak se vrátí zpět k sečení.
Sekačka iMow MI 632 se zásluhou efektivního řízení spotřeby energie hodí pro trávníky o rozloze až 3000 m2. Model iMow MI 632 P, který je vybaven větší baterií a výkonnějším motorem, zvládá trávníky o ploše až 4000 m2.

Doporučená cena: 58 790 Kč a 63 590 Kč

Na stránkách www.viking-imow-planer.com mají uživatelé k dispozici virtuální plánovač zahrady. Zde si můžete vytvořit výkres své zahrady, včetně trávníku, a zdarma si spočítat, který model sekačky iMow je pro vás ten nejvhodnější. Praktickou instalaci robotické sekačky iMow provede přímo na vaší zahradě autorizovaný prodejce, odborně proškolený pro tuto činnost.

Robotické sekačky iMow jsou k dostání výlučně u specializovaných prodejců značky VIKING, protože jenom oni nabízejí solidní individuální poradenství a odborné služby se zárukou. Stroje značky VIKING koneckonců vynikají svojí vysokou kvalitou, spolehlivostí a odolností. Specializovaní prodejci značky VIKING jsou vybavení diagnostickým softwarem, který byl navržen speciálně pro sekačky iMow. S jeho pomocí mohou kontrolovat elektroniku i programové vybavení a také provádět nastavení a aktualizace. Kromě toho jsou také schopni provádět instalace. Podrobné informace o produktech a autorizovaných prodejcích STIHL naleznete na www.stihl.cz.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
14/04/2014 Robotická sekačka VIKING iMow – TZ DOC
14/04/2014 Robotická sekačka VIKING iMow – fotky ZIP