STIHL: STIHL TSA 230: První akumulátorový rozbrušovací stroj STIHL

20/10/2015 Press, STIHL -

Na první pohled nevelká, ale veliký pracant pro mnoho rozličných úkolů. Tak by se dala jednou větou popsat novinka od firmy STIHL, která je dalším přírůstkem do stále rostoucí rodiny akumulátorových přístrojů STIHL. Představujeme vám akumulátorový rozbrušovací stroj STIHL TSA 230, který je určen především do rukou profesionálů, ale i náročných příležitostných uživatelů. Práce s ním je opravdu paráda.

image foto TSA 230 (3)

S pomocí snadno ovladatelného rozbrušovacího stroje, který je díky akumulátorovému pohonu velmi tichý a bez emisí, si hravě poradíte ať už s ocelovými konstrukcemi, betonem, střešními a konstrukčními stavebninami či jinými materiály. Pokud model TSA 230 ještě rozšíříte o doraz s odsávacím hrdlem, výrazně tím zredukujete prach při suchém řezání minerálních materiálů a budete mít vždy jistotu přesného vedení řezu.

V nabídce je také několik rozbrušovacích kotoučů. Kotouč ze syntetické pryskyřice, ten je určen pro rychlé řezání stavební a nerezové oceli nebo naopak neželezných profilů. Dále můžete zvolit diamantový řezný kotouč, který je nabízen jako základní pro univerzální použití na staveništi, anebo rychlý a širokopásmý, který je už pro profesionální nasazení v betonu, tvrdém přírodním kameni, litinových trubkách či stavební oceli do tloušťky 10 mm, a to s překvapivě dlouhou životností.

Hlavní uživatelské výhody:
– Snadné ovládání
– Max. hloubka řezu = 70 mm
– Nízká hmotnost (3,9 kg, bez akumulátoru)
– Bez kabelů, emisí a nadměrného hluku
– Profesionální použití
Robustní a dlouhodobé nasazení
Výkonný motor EC
Využívající Lithium-iontovou techniku
Možnost práce v dešti nebo mlze
– Elektronická doběhová brzda
– Zvlhčování prachu vodou
– Doplňkový hloubkový doraz umožňuje odsávání prachu vysavačem
– Rukojeti jako u benzínových rozbrušovacích strojů

Samozřejmostí je umět se o stroj postarat po práci…
Po práci je potřeba přístroj vypnout a vyjmout akumulátor. Mokrý stroj, případně akumulátor nechat pořádně vysušit a pak je odděleně uskladnit na suchém místě. Ideálně i bezprašném. Pokud necháte akumulátor po práci ve stroji, hrozí nebezpečí koroze elektrických kontaktů a na stroji i akumulátoru tak vznikají zbytečné škody.

Důležité je dbát na čisté žebrování, které můžete snadno čistit. Dále je potřeba kovové piliny VYSÁT, nikoliv vyfoukat. Přístroj nemyjte tlakovými čističi a dbejte na to, abyste stroj nečistili čisticími prostředky obsahujícími agresivní a mastnoty rozpouštějící látky.

Cena: 14 490 Kč bez akumulátoru a nabíječky

Technická data
Hodnota vibraci vlevo m/s² 3,5
Hladina akustického výkonu dB(A) 1) 114
Hladina akustického tlaku dB(A) 1) 103
Hodnota vibrací vpravo m/s² 3,5
Jmenovité napětí V 36
Průměr řezného kotouče mm 230
Hmotnost kg 3,9
Technologie akumulátoru Lithium-Ion PRO
Maximální hloubka řezu mm 70
Hmotnost kg 2) 3,9
Doporučený akumulátor AP 300

1) K-Faktor podle RL 2006/42/EG = 2,5 dB(A)
2) bez akumulátoru

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
20/10/2015 STIHL TSA 230: První akumulátorová rozbrušovačka STIHL – TZ DOC
20/10/2015 STIHL TSA 230 – foto ZIP