STIHL TIMBERSPORTS: Dřevorubec Martin Komárek je mistrem světa ve Springboardu

02/08/2012 Press, STIHL -

Martin Komárek, jeden z nejlepších dřevorubců světa v dřevorubeckém sportu STIHL TIMBERSPORTS, se jako jediný Evropan zúčastnil již 53. ročníku Lumberjack World Championship. Tam zároveň jako jediný z tohoto kontinentu získal titul mistra světa v disciplíně Springboard (přesekávání kmene z prkna ve výšce).

V dalším ročníku Mistrovství světa sportovních dřevorubců – World Lumberjack Championship, který se konal ve dnech 27.–29. července v Hayward Wisconsin v USA, soutěžilo přes 40 závodníků. Ti soupeřili v obdobných disciplínách jako ve STIHL Timbersports, ale navíc také změřili síly při běhu přes klády či ve šplhu po kmenech. V Lumberjack se vyhrává v jednotlivých disciplínách na rozdíl od závodů STIHL Timbersports, kde je vítězem jediný s nevyšším součtem bodů ze všech disciplín.

Mezi závodníky byl i čtyřnásobný mistr Evropy, držitel světového rekordu disciplíny STIHL Stock Saw a třetí nejlepší dřevorubec světa 2010 a 2011 ve STIHL Timbersports Martin Komárek. Tomu se podařilo kvalifikovat do finálového dne mezi čtyři nejlepší v disciplíně Springboard (přesekávání kmene ve výšce na vysutém prkně) a to nejrychlejším časem 53,64sec. Ve finále v těsném závěsu porazil další tři finalisty a stal se tak prvním Evropanem, který získal titul mistra světa ve Springboardu.

V dalších disciplínách zaostal těsně za finálovými boji. „Je to velký zážitek a pro mne i pocta zapsat se do závodu s tak dlouhou tradicí. Co mi jinde nevyšlo, ve Springboardu klaplo na 100 %,“ sdělil velmi spokojeně Martin Komárek. Nejvíce titulů si odvezl nejlepší dřevorubec světa Novozélanďan Jason Wynyard a to hned čtyři.

Další závod, kterého se zúčastní Martin Komárek, bude Mistrovství světa STIHL TIMBERSPORTS SERIES ve dnech 5.–7. 9. 2012 v Norském Lillehammeru, kam pojede také s reprezentačním týmem. Poprvé tento prestižní závod proběhne v olympijské multifunkční hale.