STIHL TIMBERSPORTS: KIWI vládne všem sportovním dřevorubcům

22/03/2011 Press, STIHL -

Novozélandský Maor Jason Wynard potvrdil dominantní pozici v dřevorubeckém sportu STIHL Timbersports. Zároveň ustavil nový světový rekord a zvítězil v tyrolském St. Johannu v novém KO formátu čtyř disciplín ihned po sobě.

Praha 14. března – V pátek se uskutečnil v tyrolském horském středisku St. Johann v Rakousku nový závod, STIHL Timbersports Champions Trophy, v dřevorubeckých sportech STIHL Timbersports. Setkalo se zde nejlepších osm borců, kteří zápolili ve čtyřech disciplínách, prováděných okamžitě po sobě ve vyřazovacích soubojích. Novozélandský, 130 kg vážící Maor, Jason Wynard nenechal nikoho na pochybách, kdo je současným vládcem dřevorubeckých sportů. Ve finále si poradil s velmi silným Američanem Ardenem Cogarem a zvítězil v novém světovém rekordu, který má hodnotu 1:02,88.

Wynard ke svému vítězství řekl: „Toto byl premiérový závod. Podařilo se mi vyhrát díky technice, síle, vytrvalosti, ale i dobré taktice.“ Na třetím místě skončil Kanaďan Mitch Hewitt a čtvrtý první z Evropanů Němec Robert Ebner. Náš Martin Komárek se umístil na šestém místě. Premiérový závod STIHL Timbersports Champions Trophy rozhodně není posledním. V plánu jsou další zastávky po celém světě. Zájem o tento sport potvrzuje i fakt, že závod byl živě na programu Eurosport distribuován do 59 zemí včetně České republiky.

Závodilo se ve čtyřech disciplínách, které každý závodník provádí ihned po sobě. Rozhoduje výsledný čas. Na pódiu se proti sobě vždy utkají dva závodníci, ten s rychlejším časem postupuje dále. Každý souboj startuje řezáním klasickou motorovou pilou – STIHL Stock Saw, následně přichází přesekání kmene na ležato – Underhand Chop. Poté se v rukou závodníků objeví jednomužná kaprová pila, s kterou přeřežou vlastní silou kmen o průměru 46 cm – Single Buck. Vše zakončí přesekání kmene ve stoje – Standing Block Chop (pozn. detailní popis disciplín je na konci TZ).

Výsledky:

1. Jason Wynyard (NZL), 2. Arden Cogar (USA), 3. Mitch Hewitt (CAN), 4. Robert Ebner (GER), 5. Christophe Geissler (SUI), 6. Martin Komarek (CZE), 7. Roger Gehin (FRA), 8. Josef Laier (AUT)

VIDEO – (je možnost stáhnout cca 6 min. reportáž pro zprávy – scénář v příloze) nebo třeba jen krátký klip z akce apod. http://www.smaragdcontentcenter.com/php/index.php
přihl. jméno: krystof@maxmediapr.cz heslo: maxmedia

FOTOGRAFIE – High-res fotografie stáhnete (kredit: Joerg Mitter nebo Andreas Schaad) na adrese http://www.global-newsroom.com/index.php/eng/Sport-Action/Stihl_St.Johann/photos (přihl. jméno: krystof@maxmediapr.cz heslo: maxmedia).

Více informací o tomto sportu naleznete na webových stránkách www.timbersports.cz.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
14/3/2011 STIHL_TIMBERSPORTS – TZ DOC

Vstup do diskuze