NUTCASE: Kluci z Nutcase se stále hlásí o slovo

23/03/2011 NUTCASE, Press -

Bláznivá partička sportovců, které spojuje touha po extrému, přes zimu neusnula na pomyslných vavřínech a sklízí úspěchy, kde se dá.

Minulý týden čerstvý mistr České republiky v U-rampě Martin Černík uspořádal již pátý ročník největší snowboardové akcičky Quiksilver Snowjam, kde poprvé v celé historii vyhrál český jezdec. Vynikající atmosféru závodu ve večerních hodinách podpořil SNICKERS Nutcase Best trick na Big airu. „Závod dopadl fantasticky, jsem rád, že se prosadila mladá generace našich jezdců. Večerní show SNICKERS Nutcase Best trick, přilákala největší počet diváků v historii,“ řekl jezdec a organizátor Martin Černík.

Tomáši Krausovi se po více než roční pauze podařilo dostat opět na stupně vítězů. V kanadském Blue Mountain vybojoval třetí místo ve světovém poháru. Minulý týden měl dobře našlápnuto opět na medailové umístění ve švédském Branasu, ale bohužel kolize ho odsoudila k poslednímu čtvrtému místu ve finálové rozjížďce. Michal Novotný i přes neúspěch na letošních X-Games si zlepšil náladu na mistrovství České republiky ve snowboardcrossu, kde získal první místo a nadále bojuje ve světovém poháru.

Sezóna už také začala našim FMX riderům Liboru a Martinovi. Úřadující mistr světa v FMX Libor Podmol nastoupil do letošního roku na výbornou. Začátkem února se představil fanouškům na akci FMX Race v Brně, kde suverénně vyhrál nejlepší trik a jízdu. Minulý týden si Libor v německém Berlíně připsal na své konto další vítězství v IFMX. Další závod této tour ho čeká na začátku května v Hamburku. Liborův kolega Martin Koreň se zdárně vrací zpět do kondice po operaci, kterou prodělal na konci minulého roku. Momentálně trénuje v Belgii, kam se chystá i na nějaký čas přestěhovat, aby měl lepší tréninkové podmínky.

Hokejista Roman Červenka v ruském Omsku sklízí jeden úspěch za druhým. V základní části se stal nejlepším střelcem ruské KHL. Společně s Jaromírem Jágrem tvoří jednu z nejlepších útočných dvojic ligy a i díky nim se podařilo Omsku zvítězit v rekordním utkání v Magnitoborsku, které trvalo 110 minut. V červenci Roman osobně odstartuje další ročník hokejové školy v pražských Vršovicích (http://www.10rc.cz/). „Mám chuť klukům pomáhat. Byl bych rád, kdyby se z toho stala tradice, která by se opakovala každý rok,“ řekl Roman Červenka.

Michael Beran potěšil svoje fanoušky, když představil tolik očekávaný dokument True life(http://www.vimeo.com/20011555), který vznikl za podpory SNICKERS Nutcase a motá se kolem celé BMX partičky. Michal momentálně už pomalinku naskakuje zpět do sezóny. Hned na prvním contestu, prestižním Simpel Session v estonském Tallinnu získal šesté místo. Čeští fanoušci se na Michaela mohou přijet podívat do Trutnova, kde se koná od 5. do 7. května Bike Hall contest.