STIHL Timbersports: Nejlepší dřevorubci se utkají na Mistrovství ČR STIHL Timbersports v areálu Vysočina Arena u Nového Města na Moravě

24/05/2013 Press, STIHL -

Letošní ročník STIHL Timbersports se nese v duchu oslavy jubilejního desátého výročí. Nejen, že přichystal rekordní počet kvalifikačních závodů, ale také se bude pro velký zájem konat mistrovství České republiky tohoto stále více oblíbeného dřevorubeckého sportu v multifunkčním areálu Vysočina Arena u Nového Města na Moravě, a to v neděli 2. června od 11 hodin. Až devět tisíc míst bude k dispozici fanouškům, kteří si nenechají ujít souboj těch nejlepších českých dřevorubců včetně sedminásobného mistra republiky Jana Svobody, který bude obhajovat titul. Vstup na akci je ZDARMA.

Z pěti kvalifikačních závodů, kterých se zúčastnilo na čtyřiadvacet závodníků včetně české dřevorubecké špičky, postoupilo třináct nejlepších dle časů a následného bodového hodnocení v jednotlivých disciplínách do boje o titul mistra republiky. Čtrnácté místo v hlavním závodu zbývá na divokou kartu pro nejlepšího z intenzivního kempu, který jako tradičně předchází MČR ve dnech 28. května-1. června, a do nějž se může přihlásit jakýkoli zájemce.

Celkově sedminásobný mistr ČR a nejlepší dřevorubec roku 2012 Jan Svoboda nebude mít obhájení titulu snadné. „Konkurence je opravdu veliká, každým rokem jsou výkony závodníků těsnější, a ačkoli se na obhájení titulu cítím, kvůli pracovnímu vytížení, není příprava natolik intenzivní, jak bych chtěl. Vítězem bude ten, komu nejvíce sedne samotný den závodu,“ říká Jan Svoboda. Dřevorubci se utkají v šesti disciplínách, a to v pořadí: Springboard, STIHL Stock Saw, Standing Block Chop, Single Buck, Underhand Chop a Hot Saw. Mistrovství ČR bude probíhat ve velkém stylu a za účasti několika tisíc fanoušků. Už minulý rok, kdy se v rámci Euro Challenge v Plzni představila evropská špička dřevorubců, se ukázalo, že české nejen sportovní nadšence STIHL Timbersports opravdu zajímá.

„Vzhledem k faktu, že se na minulém mistrovství sešlo na 4000 diváků, vybrali jsme pro letošní rok areál Vysočina Arena s kapacitou devět tisíc míst. Ten splňuje jak objemové parametry, tak i reprezentativní požadavky, a věřím, že i do budoucna si takovým formátem závodů zajistíme přízeň dalších fanoušků,“ říká čtyřnásobný mistr Evropy, držitel světového rekordu disciplíny STIHL Stock Saw a úřadující vicemistr světa, Martin Komárek, který se domácího klání zúčastní jako organizátor. I tak ale diváci o výkony Martina Komárka nepřijdou, protože se představí alespoň exhibičně a při souboji s novozélandským reprezentantem Fa´avaem Sefo, který bude v ČR působit i jako trenér na kempu před samotným mistrovstvím.

Více informací o tomto sportu naleznete na webových stránkách www.timbersports.cz.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
24/5/2013 MCR STIHL Timbersports – TZ DOC
24/5/2013 MCR STIHL Timbersports – fotky ZIP