Monster Energy: Nenechte si ujít Grand Prix na ploché dráze

24/05/2013 MONSTER, Press -

Již 18. května proběhne v Praze čtvrtý závod 17. ročníku Grand Prix na ploché dráze, kterého se zúčastní úspěšní světoví jezdci jako např. vítěz minulého Speedway Grand Prix Nicki Pedersen nebo vítěz roku 2011 Grag Hancock, který drží rekord dráhy Markéta z roku 1997. Těšit se můžete ale také na české zastoupení. S divokou kartou se do závodu zapojí Josef Franc, který skončil minulý rok na sedmém místě, a Aleš Dryml jako náhrada za zraněného Dareyho Warda.

Průběžné bodové hodnocení po třech závodech Speedway Grand Prix přeje Monster jezdci Tomaszovi Gollobovi, který stále drží první místo se 40 body, v závěsu se o druhé místo dělí Emil Sayfutdinov, který zvítězil v závodech SGP dvakrát za sebou, a Jarek Hampel s 38 body. Další jezdec Chris Holder, který ukázal srdce šampiona, když v posledním SGP ve Švédsku první dva závody vyhrál, v semifinále dojel druhý a vybojoval si tak první letošní finále, je momentálně na šestém místě a Greg Hancock na osmém.

Grand Prix ve Švédském Gothenburgu zamíchalo i startovací listinu pro následující závod v Praze, do kterého po zranění nenastoupí Darcy Ward, jenž si přivodil zlomeninu lopatky a rozhodl se závod v Praze vynechat. Čeští fanoušci ploché dráhy se tak dočkají účasti nejen Josefa France, který vyhrál závod Markéta open a zajistil si tím účast na plochodrážní Grand Prix České republiky, ale také Aleše Drymla, který nahradil právě zraněného Monster ridera Dareyho Warda. Zranění se nevyhnul ani Nicki Pedersen, který má zlomené předloktí, ale českého SGP se pravděpodobně zúčastní.

Grand Prix na ploché dráze startuje v sobotu 18. května v 19:00. Předcházet mu bude páteční trénink od 17 hodin. Pro diváky bude připravena také autogramiáda jezdců Pedersena, Sayfutdinova, Zagara a France v sobotu těsně po otevření areálu.