STIHL Timbersports: Nová sezona dřevorubeckého sportu STIHL Timbersports se blíží

01/04/2012 Press, STIHL -

Letošní ročník STIHL Timbersports opět přinese výjimečné závody. Poprvé v ČR se bude konat největší závod dřevorubecké špičky Evropy Timbersports Euro Challenge. Následně proběhne i mistrovství ČR, které se po minulém vítězství Jana Svobody z Liptálu u Vsetína přesune právě do rodiště tohoto skvělého dřevorubce a několikanásobného mistra republiky.

Dřevorubecký sport STIHL Timbersports má čím dál větší ohlas u široké veřejnosti a sportovních nadšenců u nás i ve světě. Patří k oblíbenému klání, do kterého je zapojeno více než 20 států, přičemž úroveň výkonů každým rokem stoupá. Na výši se drží i náš čtyřnásobný mistr Evropy, držitel světového rekordu disciplíny STIHL Stock Saw a třetí nejlepší dřevorubec světa 2010 a 2011 – Martin Komárek, který se minulý rok v rámci MČR představil v exhibici i s nejlepší dřevorubcem světa Maorem Jasonem Wynyardem.

Tento rok se můžeme těšit na opravdu mimořádnou podívanou 26. května v Plzni Plaza, kde poprvé v ČR proběhne největší závod elity dřevorubců Evropy Timbersports Euro Challenge. Celkově se zde utká 9 zemí se svými nejlepšími závodníky. „Jsem velice rád, že patříme k těm několika málo zemím, které mají tu čest pořádat tento exkluzivní závod. Pro diváky je to jedinečná příležitost vidět v akci kompletní špičku Evropy, jako např. Dirka Brauna nebo Christophera Geislera,“ říká Martin Komárek. Dále dodává: „Pro nás jako organizátory to ale také znamená spoustu práce a příprav, a to především v zajištění evropských parametrů závodu. Ovšem zadostiučinění vidím v šanci českých závodníků ukázat se s takovými jmény na jednom pódiu a poměřit s nimi síly.“

Hlavní závod českých dřevorubců Mistrovství ČR se bude konat 3. června v Liptálu u Vsetína, rodišti několikanásobného mistra ČR a mistra ČR 2011 Jana Svobody. „Dřevorubectví má v Liptálu dlouhou tradici, proto je konání Mistrovství ČR u nás určitou satisfakcí nejen pro mě, ale i pro starší generace dřevorubců nebo nové naděje,“ sděluje Jan Svoboda. Doplňuje: „Nebude to pro mě jednoduchá sezona, momentálně pracuji ve Francii, kde i příležitostně trénuji. I tak se ale pokusím zaútočit na první příčky.“ MČR bude tradičně předcházet tréninkový kemp ve dnech 29. května – 2. června v Liptálu, kam se může kdokoliv přihlásit.

První závod sezony, tzv. STIHL Timbersports Czech Series, odstartuje 21. dubna v Nepomuku. Den na to, 22. dubna proběhne v Písku první kvalifikační závod na mistrovství ČR. Druhý kvalifikační závod se bude konat 12. května v Sušici, kde se toto klání koná již pátým rokem, a to vždy za vynikající divácké podpory. Oba kvalifikační závody probíhají ve čtyřech disciplínách v pořadí: Standing Block Chop, STIHL Stock Saw, Single Buck a Underhand Chop. Celé série se zúčastní necelá třicítka dřevorubců včetně kompletní reprezentační špičky. Třináct nejlepších postupuje dle časů a následného bodového hodnocení v jednotlivých disciplínách na Mistrovství STIHL® TIMBERSPORTS® ČR 2012. Čtrnácté místo v hlavním závodu zbývá na divokou kartu pro nejlepšího z intenzivního kempu z Liptálu.

Po MČR proběhnou i další dřevorubecká klání, např. 10. června již tradiční Pohár města Milevska nebo 15. září závod národních týmů ČR – Polsko v rámci Festivalu dřeva v Ostravě. Sezóna končí Pohárem Lesů ČR 28. Září na Festivalu dřeva v Ústí nad Labem.

Více informací o tomto sportu naleznete na webových stránkách www.timbersports.cz.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout
2/4/2012 STIHL Timbersports – nová sezóna – TZ DOC
2/4/2012 STIHL Timbersports – nová sezóna – LETÁK PDF
2/4/2012 STIHL Timbersports – nová sezóna – foto low-res ZIP
2/4/2012 STIHL Timbersports – nová sezóna – foto high-res ZIP

Vstup do diskuze