STIHL: Tuhou zimu přečkáte s všestranným foukačem a výkonnou pilou STIHL

26/11/2015 Press, STIHL -

Ne nadarmo myslí majitelé zahrad i rozlehlejších pozemků včas na nákup zahradní techniky. Právě ta jim totiž pomůže v teple, pohodě a bez většího pracovního úsilí přečkat tuhou zimu. Ta je totiž právě spojena s přípravou dřeva na topení a odklízením napadaného sněhu. Oba úkony lze však hravě zvládnout s výkonnými foukači a pilami.

Při úklidu spadaného listí, posekané trávy či jiného drobného zahradního odpadu na větších plochách vám nejvíce pomohou zádové foukače STIHL BR 200D a BR 350. Ty vynikají vysokým výkonem, větší palivovou nádrží pro delší provoz a nízkou hmotností. Oba modely jsou vybaveny profesionálním antivibračním systémem. Práce je tak mnohem snazší a efektivnější.
Doporučená cena: 9 890 Kč a 11 990 Kč.

Modely z řady BR se dají využít i při odklízení čerstvě napadaného sněhu. Nejúčinnějším je model STIHL BR 600 Magnum, který svým výkonem 1210 m3 vzduchu za hodinu patří k nejsilnějším foukačům na trhu vůbec.
Doporučená cena: 17 490 Kč.

Pro menší plochy jsou nejvíce užívány benzínové ruční foukače, které se dají zároveň upotřebit jako vysavače. Příkladem je model STIHL SH 86, jehož silný sací účinek zbaví pozemek napadaného listí či zbytků trávy, a to bez namáhavé práce. Vysávaný materiál je rozmělněn kovovou drtící hvězdicí až na 1/12 původního objemu a uložen v sacím vaku, který lze jednoduše vyprázdnit. Doporučená cena: 8 590 Kč.

Pro úklid listí na menších pozemcích postačí i akumulátorový foukač STIHL BGA 85. Jedná se o další výrobek ze stále se rozšiřující rodiny akumulátorových výrobků. Jeho hlavními devizami je naprostá volnost pohybu bez omezujících kabelů, ale také provoz bez hluku a zplodin. Tyto vlastnosti ho tak předurčují k použití v oblastech citlivých na hlučnost. Vyniká velmi nízkými nároky na obsluhu a úklid s ním tak hravě zvládnou i méně technicky či fyzicky zdatní uživatelé. Akumulátor lze využít i do dalších aku přístrojů STIHL.
Doporučená cena: 6 490 Kč.

Nezapomeňte na palivové dříví
Pro farmáře, firmy pečující o veřejnou zeleň, stavební dělníky a tesaře, ale i pro domácí přípravu palivového dříví je vynikajícím pomocníkem robustní motorová pila STIHL MS 271 s úsporným benzínovým motorem 2-MIX, který dosahuje nižší spotřeby paliva a menších emisí zplodin. Vyniká dlouhou provozní životností
a profesionálním antivibračním systémem.
Doporučená cena: 14 290 Kč.

Pro přípravu menších objemů palivového dříví a údržbu pozemku je vhodná i benzínová pila STIHL MS 211 Picco Duro s řeznou délkou 35 cm, jejíž hlavní devizou je speciální, velmi odolný tvrdokovový řetěz Picco Duro. Ten ve srovnání s běžnými pilovými řetězy až několikanásobně prodlužuje interval broušení řetězu. Kompaktní pila STIHL MS 211 Picco Duro nabízí vysoký pracovní komfort, a to díky nízkým vibracím
a technologii motoru 2-MIX, jež šetří palivo a snižuje emise. Můžete s ní nejen řezat palivového dříví, ale i kácet stromy až s 30cm průměrem.
Doporučená cena: 8 590 Kč.

Datum vydání Název Stáhnout DOC Stáhnout ZIP
26/11/2015 Foukače a pily STIHL – TZ DOC
26/11/2015 Foukače a pily STIHL – fotky ZIP