STIHL: Výkonný zádový křovinořez do obtížného terénu

08/08/2012 Press, STIHL -

Zádový křovinořez s dělitelnou hřídelí pro jednoduchý transport a skladování je tu jak pro profesionály, tak pro náročné uživatele, kteří potřebují snadno ovladatelný stroj pro sečení svahů v obtížně přístupném terénu. STIHL FR 460 TC-E nabízí komfortní nosnou konstrukci s integrovanou uzavíratelnou taškou pro uložení příslušenství. Je specialistou pro údržbu křovin v náročných prostorových podmínkách a svahovitém terénu.

Disponuje motorem 2-MIX, který poskytuje vysoký výkon, a přitom ušetří až 20 % paliva. Zvětšená nádrž paliva je ideální pro delší pracovní intervaly a prodlouženou rukojetí startování pro snadný úchop a možnost startu i na zádech. Je vybaven antivibračním systémem, který s pomocí tlumicích prvků snižuje přenos nepříjemného chvění. Rukojeti díky tomu mají mimořádně nízké vibrace.

Přínosný je kompenzátor STIHL – regulační jednotka v karburátoru, která se stará o to, aby při narůstajícím ucpávání vzduchového filtru nedocházelo k přílišnému obohacování pohonné směsi. Výkon tak zůstává po delší čas konstantní. Filtr se musí vyčistit teprve tehdy, když je ucpáno více jak 80 % povrchu. Je tedy možné pracovat velmi dlouho bez nutnosti přerušení.

Křovinořez STIHL FR 460 TC-E nabízí pohodlné a bezpečné sekání na svazích, a to v dosahu až 2,9 m. Je opatřen kruhovou rukojetí, která je ideální pro práci v zúženém prostoru, např. při sekání mezi keři. Rukojeť je navíc multifunkční, takže všechny prvky pro řízení motoru ovládáte najednou, jednoduše a bezpečně – ruka zůstává stále na rukojeti. Zajisté také oceníte bonus v podobě měkce polstrovaných závěsných popruhů STIHL, ulehčujících práci zvláště při delším používání.

Technické parametry:

FR 460 TC-E – cena 27 000 Kč
Zdvihový objem cm³ 45,6
Výkon kW/k 2,2/3,0
Hmotnost kg 1) 11,2
Objem palivové nádrže l 0,75
Hladina akustického tlaku dB(A) 2) 101,0
Hladina akustického výkonu dB(A) 2) 112,0
Hodnota vibrací vlevo/vpravo s plastovým nářadím m/s² 3) 3,6/3,5
Hodnota vibrací vlevo/vpravo s kovovým nářadím 3) 2/2

Datum vydání Název Stáhnout Stáhnout ZIP
8/8/2012 STIHL FR 460 TC-E – TZ DOC
8/8/2012 STIHL FR 460 TC-E – foto low-res ZIP
8/8/2012 STIHL FR 460 TC-E – foto high-res ZIP

Vstup do diskuze